Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raketten afgevuurd op legerbasis Irak

Raketten afgevuurd op legerbasis Irak

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Zeven raketten zijn zondag neergekomen op de Iraakse legerbasis Balad, waar ook Amerikaanse troepen zijn gestationeerd. Vier Irakese militairen, onder wie twee piloten, zouden daardoor gewond zijn geraakt, meldden militaire bronnen.

Onduidelijk is wie achter de aanval zit. De basis die werd aangevallen ligt ongeveer 80 kilometer ten noorden van de Irakese hoofdstad Bagdad. Deze geldt als de belangrijkste opslagplaats voor Iraakse F-16 gevechtsvliegtuigen, die Irak ooit van de VS kocht.

De grote meerderheid van de Amerikanen die gestationeerd zijn op de basis waren al vertrokken vanwege de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Volgens bronnen zouden er momenteel niet meer dan vijftien Amerikaanse soldaten zitten.

Eerder werden raketaanvallen uitgevoerd op Amerikaanse doelen in Irak. In totaal ging het om 22 projectielen. Iran gaf toe achter de aanvallen te zitten. Het ging om een vergelding voor de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani, die omkwam door een Amerikaanse raket. Zijn dood heeft de spanningen tussen Iran en de VS doen oplopen. Ook aan Iran gelieerde milities hebben wraak gezworen op de VS.

Meer uit Buitenland

Trump roept 'anticommunismeweek' uit tijdens midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de midtermverkiezingen een "anticommunismeweek" uitgeroepen. "Onder mijn leiderschap zal Amerika nooit ten prooi vallen aan deze kwaadaardige ideologieën, en de Verenigde Staten zullen nooit een communistisch land worden", stelt hij in een verklaring van het Witte Huis.

3 uur geleden
Senator Alaska hekelt 'schandaal' rond naamgenoot op stembiljet

ANCHORAGE (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan in Alaska heeft zich bij het stemmen beklaagd over berichten dat Democraten hebben gezorgd dat ook een naamgenoot op het stembiljet staat. "De beste manier om ervoor te zorgen dat het grootste verkiezingsschandaal en het grootste fraudeschandaal uit de geschiedenis van Alaska niet slaagt, is om te gaan stemmen", zei hij volgens de lokale zender KTUU-TV.

4 uur geleden
Trump volgt midterms op televisie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump volgt de midterms op televisie. Hij schreef op sociale media dat hij Fox News keek, zonder verder in detail te treden over het verloop van de verkiezingen.

5 uur geleden
Spaanse transportminister stapt op na dodelijke treinramp

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk op het traject tussen Madrid en Sevilla kwamen zeker 69 mensen om het leven. Het was al de tweede dodelijke treinramp in Spanje dit jaar, nadat in januari 46 mensen omkwamen bij een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen op hetzelfde traject.

7 uur geleden
Vermoedelijk brein achter brandstichting Starlink Polen opgepakt

STUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.

8 uur geleden
Vliegtuigen in Europa doorzocht na bommeldingen

SOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.

10 uur geleden
Parlement Groenland keurt veiligheidsdeal met VS goed

NUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.

10 uur geleden