Raketlanceringen Noord-Korea waren onderdeel van oefening
PYONGYANG (ANP/RTR) - De raketlanceringen die Noord-Korea de afgelopen weken heeft uitgevoerd maakten onderdeel uit van een tactische nucleaire oefening die het land van 25 september tot 9 oktober heeft uitgevoerd. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un hield toezicht op de training en had de leiding erover, meldt het Noord-Koreaanse persbureau KCNA maandag (lokale tijd).
Kim beloofde de militaire operaties van het land in de toekomst te versterken en liet weten geen behoefte te hebben aan het voeren van gesprekken met zijn tegenstanders. De ballistische raket die op 4 oktober werd afgeschoten en over Japan vloog zou volgens de Noord-Koreanen een nieuw ontwikkeld exemplaar zijn dat gericht is op het geven van een sterkere en duidelijkere waarschuwing aan de vijanden van het land.
Noord-Korea heeft sinds 25 september in totaal zeven ballistische raketten afgevuurd. Buurstaten Zuid-Korea en Japan hebben de testen scherp veroordeeld, net als de Verenigde Staten. De drie landen hebben onder meer gereageerd met eigen rakettesten en legeroefeningen in de lucht.
Noord- en Zuid-Korea zijn feitelijk nog in oorlog met elkaar. Dat komt doordat de Koreaanse Oorlog van de vorige eeuw eindigde met een wapenstilstand en niet met een vredesakkoord. Het regime van Kim zorgde de afgelopen jaren voor veel internationale onrust door kernproeven uit te voeren en raketten te testen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk kwamen 69 mensen om het leven.
25 minuten geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.
47 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.
3 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.
3 uur geledenSAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.
6 uur geleden