Raketlancering SpaceX met evacuatietest goed verlopen
CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van een raket door het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf SpaceX is zondag goed verlopen. Het bedrijf plande de raket zaterdag al te lanceren bij Cape Canaveral in Florida, maar stelde dat uit door slecht weer.
SpaceX gebruikte de lancering om de Crew Dragon-capsule te testen. Die kan bemanningsleden evacueren als er iets misgaat kort na het opstijgen. De capsule was op een Falcon 9-raket gemonteerd. 84 seconden later stopten de motoren en schoot de Crew Dragon zichzelf met stuwraketten weg. De 'bemanning' aan boord, twee dummies, landde veilig in zee bij Florida.
Het ruimtevaartbedrijf van miljardair Elon Musk wil in de toekomst bemande ruimtevluchten gaan uitvoeren. De test met de Crew Dragon werd daarvoor als een van de laatste obstakels beschouwd. Mogelijk kunnen begin maart al twee NASA-astronauten door SpaceX naar het internationale ruimtestation ISS gebracht worden. Sinds het 'pensioen' van de spaceshuttles in 2011 is NASA daarvoor afhankelijk van Rusland.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.
44 minuten geledenMEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben beperkende maatregelen opgelegd aan de Russische mediapersoonlijkheid Xenia Fedorova. Ze is volgens de EU betrokken bij aanhoudende hybride activiteiten van Rusland en manipulatie van informatie. Daarmee ondermijnt ze de democratie en stabiliteit in de EU, stellen de lidstaten.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het Colosseum in Rome blijft ook vrijdag nog dicht voor bezoekers. De populairste toeristische attractie van Italië werd woensdag gesloten nadat een medewerker om het leven was gekomen tijdens werkzaamheden. Volgens het Italiaanse ministerie van Cultuur is er meer tijd nodig voor onderzoek en gesprekken met het personeel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Politico-verslaggever is de toegang tot het Witte Huis geweigerd en zijn perskaart is in beslag genomen. Dit gebeurde nadat de rechter had besloten dat de regering-Trump de toegang moet herstellen voor nieuwsorganisaties die vorige week geen toegang meer kregen tot het Witte Huis. Dit meldt nieuwsmedium Politico. Ook MS Now en CNN melden dat sommigen van hun journalisten donderdag desondanks geen toegang kregen tot het Witte Huis.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De ontploffing voor een synagoge in Luik en een brand in een auto in de Joodse wijk in Antwerpen afgelopen maart waren een reactie op de Iraanse oproep om Joodse doelwitten aan te vallen. Dat zegt Gert Vercauteren, de directeur van de Belgische veiligheidsdienst OCAD, de overheidsinstantie die terrorismedreigingen analyseert.
5 uur geleden