Raketlancering SpaceX met evacuatietest goed verlopen
CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van een raket door het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf SpaceX is zondag goed verlopen. Het bedrijf plande de raket zaterdag al te lanceren bij Cape Canaveral in Florida, maar stelde dat uit door slecht weer.
SpaceX gebruikte de lancering om de Crew Dragon-capsule te testen. Die kan bemanningsleden evacueren als er iets misgaat kort na het opstijgen. De capsule was op een Falcon 9-raket gemonteerd. 84 seconden later stopten de motoren en schoot de Crew Dragon zichzelf met stuwraketten weg. De 'bemanning' aan boord, twee dummies, landde veilig in zee bij Florida.
Het ruimtevaartbedrijf van miljardair Elon Musk wil in de toekomst bemande ruimtevluchten gaan uitvoeren. De test met de Crew Dragon werd daarvoor als een van de laatste obstakels beschouwd. Mogelijk kunnen begin maart al twee NASA-astronauten door SpaceX naar het internationale ruimtestation ISS gebracht worden. Sinds het 'pensioen' van de spaceshuttles in 2011 is NASA daarvoor afhankelijk van Rusland.
Meer uit Buitenland
VLADIVOSTOK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich voorzichtig positief uitgesproken over een akkoord met Oekraïne. Er is "een kans" dat het daarvan komt, zei hij donderdag.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse schrijver en feminist Gloria Steinem is op 92-jarige leeftijd overleden, zo is bekendgemaakt op haar Instagrampagina. Ze overleed volgens dat bericht thuis, omringd door haar naasten.
1 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Turkse justitie heeft een onderzoek ingesteld naar oud-premier Ahmet Davutoğlu, voorheen een belangrijke bondgenoot van president Recep Tayyip Erdogan. Er wordt gekeken of hij Erdogan heeft beledigd op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie in Ankara.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt donderdag dat het nieuwe aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Koeweit. In de Golfstaten zouden bases onder vuur zijn genomen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De World Meteorological Organization (WMO) verwacht dat de effecten van weerfenomeen El Niño tot ver in 2027 te merken zijn. De organisatie zet daarom een grote informatiecampagne op. "Deze uitzonderlijke El Niño vraagt om een uitzonderlijke voorbereiding en respons", aldus secretaris-generaal van de WMO Celeste Saulo. "Nog nooit in de vijftigjarige geschiedenis van de WMO hebben we zo'n grootschalige mobilisatie op touw gezet."
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez zegt geen "harde bewijzen" te hebben dat Marokko achter de oversteek van tienduizenden migranten zat bij Ceuta. Wel zei hij dat de Marokkaanse grenspolitie het urenlang liet gebeuren. Ook verweet hij twee Marokkaanse ministers dat ze "onaanvaardbare" uitspraken deden. Daarvoor heeft hij de Marokkaanse ambassadeur ontboden.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland treft voorbereidingen om sabotageacties uit te voeren tegen de Deense defensiesector. Daarvoor waarschuwt de Deense inlichtingendienst PET, die zegt voorbeelden te hebben van Russische pogingen om "doodgewone Denen" te ronselen om daarbij te helpen. Burgers worden via sociale media of gamingplatformen benaderd om taken uit te voeren, zoals het fotograferen van bedrijven.
3 uur geleden