Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raketlancering SpaceX met evacuatietest goed verlopen

Raketlancering SpaceX met evacuatietest goed verlopen

CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van een raket door het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf SpaceX is zondag goed verlopen. Het bedrijf plande de raket zaterdag al te lanceren bij Cape Canaveral in Florida, maar stelde dat uit door slecht weer.

SpaceX gebruikte de lancering om de Crew Dragon-capsule te testen. Die kan bemanningsleden evacueren als er iets misgaat kort na het opstijgen. De capsule was op een Falcon 9-raket gemonteerd. 84 seconden later stopten de motoren en schoot de Crew Dragon zichzelf met stuwraketten weg. De 'bemanning' aan boord, twee dummies, landde veilig in zee bij Florida.

Het ruimtevaartbedrijf van miljardair Elon Musk wil in de toekomst bemande ruimtevluchten gaan uitvoeren. De test met de Crew Dragon werd daarvoor als een van de laatste obstakels beschouwd. Mogelijk kunnen begin maart al twee NASA-astronauten door SpaceX naar het internationale ruimtestation ISS gebracht worden. Sinds het 'pensioen' van de spaceshuttles in 2011 is NASA daarvoor afhankelijk van Rusland.

Meer uit Buitenland

Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

54 minuten geleden
Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

2 uur geleden
Doden in woning schutter Polen zijn ouders en zus

KRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.

3 uur geleden
Ook koetsiers gewond bij schietpartij in Krakau

KRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.

3 uur geleden
Schade in Saudische hoofdstad gemeld na nieuwe aanvallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.

4 uur geleden
Vrouw uit VS met 'leeg' kenteken krijgt 40.000 dollar aan boetes

NEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.

4 uur geleden
Tientallen gewonden door aardbeving in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.

4 uur geleden