Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raketaanval op vliegveld Bagdad

Raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn minstens acht doden gevallen. Volgens Iraakse veiligheidsfunctionarissen zouden er drie raketten vlak bij een luchtvrachtterminal terecht zijn gekomen. Twee voertuigen, waarin paramilitairen zaten, werden geraakt en vlogen in brand. Zeven inzittenden overleefden de aanval niet. Het achtste dodelijke slachtoffer zou een burger zijn. Niemand heeft de aanslag opgeëist.

De raketaanval komt twee dagen nadat pro-Iraanse demonstranten de Amerikaanse ambassade in Bagdad belaagden. Betogers gooiden met stenen en scandeerden leuzen als "Nee, nee, Amerika. Nee, nee, Trump." De Amerikaanse ambassadeur en stafpersoneel werden geëvacueerd tijdens de schermutselingen. Woensdag in de loop van de dag zijn de betogers weer vertrokken.

De onrust volgde op Amerikaanse luchtaanvallen op bases in Irak van een door Iran gesteunde militie, waarbij zeker 25 doden vielen en tientallen mensen gewond raakten.

Meer uit Buitenland

Trump vraagt om ontslag ambassadeur Griekenland na schandalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de ambassadeur in Griekenland, Kimberly Guilfoyle, gevraagd ontslag te nemen. Dat bevestigt de nieuwe woordvoerder Katie Zacharia van het Witte Huis. Guilfoyle is de voormalige verloofde van Trump Jr. en is doelwit van hevige kritiek na beschuldigingen van omkoping.

15 minuten geleden
147 onderwijsmedewerkers gewond sinds begin protesten Frankrijk

PARIJS (ANP) - Sinds het begin van de onderwijsprotesten in Frankrijk zijn 147 medewerkers die in het nationale onderwijs werken, gewond geraakt. Dit meldt het ministerie volgens BFMTV. Het is onduidelijk of deze medewerkers zelf deelnamen aan de demonstraties.

38 minuten geleden
Schrijver Orélien ontkent AI-gebruik, geeft plagiaat toe

PARIJS (ANP/AFP) - De Haïtiaans-Canadese schrijver Thélyson Orélien ontkent dat hij AI heeft gebruikt om zijn goedverkopende roman C'était ça ou mourir (Nederlandse titel: Het was vluchten of sterven) te schrijven. Hij werd vorige maand beschuldigd van het gebruik van AI, waarop zijn nominatie voor een belangrijke Franse literaire prijs werd ingetrokken.

55 minuten geleden
MI5: Iran en Rusland voeren meer hybride acties uit op VK

LONDEN (ANP/RTR) - Iran en Rusland voeren steeds meer hybride acties uit op het Verenigd Koninkrijk, stelt de directeur van de Britse veiligheidsdienst MI5, Ken McCallum. MI5 is nu meer tijd kwijt aan statelijke dreigingen dan tijdens de Koude Oorlog.

2 uur geleden
Coalitievorming links blok mislukt na verkiezingswinst in Zweden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De linkse oppositiepartijen in Zweden zijn een maand na de verkiezingen er niet in geslaagd een coalitie te vormen. Partijleider Magdalena Andersson van de Sociaaldemocraten verkondigde dinsdag dat de partijen niet tot een akkoord zijn gekomen.

3 uur geleden
Paus Leo aangekomen in ziekenhuis voor operatie aan long

ROME (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is aangekomen bij het ziekenhuis waar hij dinsdagmiddag geopereerd wordt aan zijn long. Hij onthulde zondag dat er een knobbeltje was ontdekt tijdens een medische routinecontrole en dat het verwijderd moet worden.

3 uur geleden
NAVO kijkt naar extra bescherming Zwarte Zee na droneaanvallen

BRUSSEL (ANP) - De NAVO zegt te kijken of zij de bescherming van de Zwarte Zee moet opschroeven. NAVO-landen aan die zee zouden dat graag zien nu de oorlog van Rusland tegen Oekraïne daar weer vaker ook koopvaardijschepen raakt.

5 uur geleden