Raketaanval op vliegveld Bagdad
BAGDAD (ANP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn minstens acht doden gevallen. Volgens Iraakse veiligheidsfunctionarissen zouden er drie raketten vlak bij een luchtvrachtterminal terecht zijn gekomen. Twee voertuigen, waarin paramilitairen zaten, werden geraakt en vlogen in brand. Zeven inzittenden overleefden de aanval niet. Het achtste dodelijke slachtoffer zou een burger zijn. Niemand heeft de aanslag opgeëist.
De raketaanval komt twee dagen nadat pro-Iraanse demonstranten de Amerikaanse ambassade in Bagdad belaagden. Betogers gooiden met stenen en scandeerden leuzen als "Nee, nee, Amerika. Nee, nee, Trump." De Amerikaanse ambassadeur en stafpersoneel werden geëvacueerd tijdens de schermutselingen. Woensdag in de loop van de dag zijn de betogers weer vertrokken.
De onrust volgde op Amerikaanse luchtaanvallen op bases in Irak van een door Iran gesteunde militie, waarbij zeker 25 doden vielen en tientallen mensen gewond raakten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten beschuldigen Cuba ervan decennialang tot in de hoogste regionen te hebben gespioneerd in de VS. Dat staat in een maandag gepubliceerde rapportage van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het zou gaan om "de meest verreikende en beschadigende infiltratie van een geheime dienst in de Amerikaanse geschiedenis".
11 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - De Houthi's zeggen per direct een zeeblokkade te hebben ingesteld tegen Saudi-Arabië. De Jemenitische groep noemt Saudi-Arabië "crimineel" en zegt hiermee wraak te nemen voor het blokkeren van havens en vliegvelden door het land.
27 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft zich unaniem achter Judit Polgár geschaard als presidentskandidaat. Dat zegt Tisza-leider Andrea Bujdosó. Premier Péter Magyar kondigde zondag al aan Polgár te willen vragen voor het ambt, daags nadat president Tamás Sulyok zijn eigen aftreden bezegelde door een door Tisza voorgestelde grondwetswijziging te ratificeren.
31 minuten geledenLONDEN (ANP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft zijn eerste toespraak aangegrepen om burgers verregaande verandering te beloven. Hij wil een nieuw politiek en economisch model. "De grootste veranderingen in veertig jaar."
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Iran heeft van bemiddelaars een voorstel ontvangen voor een tiendaags staakt-het-vuren in een poging de voorlopige afspraken met de Verenigde Staten nieuw leven in te blazen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van Iraanse diplomaten. Het zou gaan om een voorstel ingediend door Pakistan en Qatar.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Andy Burnham is aangetreden als de nieuwe premier van het Verenigd Koninkrijk. Koning Charles vroeg de Labourleider in Buckingham Palace om een nieuwe regering te vormen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Khalil al-Hayya officieel benoemd tot leider. Hij was al de hoofdonderhandelaar van Hamas in de indirecte gesprekken met Israël en overleefde meerdere Israëlische aanvallen die tegen hem waren gericht.
2 uur geleden