Raketaanval gemeld op steden Oekraïne, stroomuitval in Kyiv
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland meerdere raketsalvo's heeft afgevuurd op Kyiv en andere steden. Dat gebeurde tijdens de ochtendspits. In Kyiv waren explosies te horen en in delen van de hoofdstad viel de stroom uit.
In de vroege ochtend werd in het hele land al gewaarschuwd voor luchtaanvallen. Er viel zeker een dode in de zuidelijke stad Mykolajiv. De burgemeester zegt dat de aanval de daken beschadigde van zo'n twintig woningen.
De autoriteiten in Kyiv hebben melding gemaakt van zes gewonden in de stad. Ook zou brand zijn uitgebroken in een groot appartementencomplex.
Bezoek Borrell
De aanval viel samen met een bezoek van EU-buitenlandchef Josep Borrell aan Kyiv. Hij ging volgens een aanwezige journalist naar een schuilkelder in zijn hotel. Borrell deelde een foto op berichtendienst X. "Ik begin mijn ochtend in de schuilkelder nu het luchtalarm klinkt in Kyiv."
De strijdkrachten van Oekraïne zeggen dat de Russische strijdkrachten drones en meerdere soorten raketten hebben gebruikt. "44 luchtdoelen zijn vernietigd: 29 raketten en vijftien aanvalsdrones", meldt Commandant der Strijdkrachten Valeri Zaloezjny.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
15 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geleden