Raketaanval gemeld op steden Oekraïne, stroomuitval in Kyiv
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland meerdere raketsalvo's heeft afgevuurd op Kyiv en andere steden. Dat gebeurde tijdens de ochtendspits. In Kyiv waren explosies te horen en in delen van de hoofdstad viel de stroom uit.
In de vroege ochtend werd in het hele land al gewaarschuwd voor luchtaanvallen. Er viel zeker een dode in de zuidelijke stad Mykolajiv. De burgemeester zegt dat de aanval de daken beschadigde van zo'n twintig woningen.
De autoriteiten in Kyiv hebben melding gemaakt van zes gewonden in de stad. Ook zou brand zijn uitgebroken in een groot appartementencomplex.
Bezoek Borrell
De aanval viel samen met een bezoek van EU-buitenlandchef Josep Borrell aan Kyiv. Hij ging volgens een aanwezige journalist naar een schuilkelder in zijn hotel. Borrell deelde een foto op berichtendienst X. "Ik begin mijn ochtend in de schuilkelder nu het luchtalarm klinkt in Kyiv."
De strijdkrachten van Oekraïne zeggen dat de Russische strijdkrachten drones en meerdere soorten raketten hebben gebruikt. "44 luchtdoelen zijn vernietigd: 29 raketten en vijftien aanvalsdrones", meldt Commandant der Strijdkrachten Valeri Zaloezjny.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
25 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Democratische Republiek Congo "accepteert het principe van een staakt-het-vuren" in het oosten, aldus het kantoor van de president. Bemiddelaar Angola had bij de regering en rebellengroep M23 een bestand vanaf 18 februari voorgesteld, waarbij de posities in het conflict worden bevroren.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duitsland en Frankrijk zijn in overleg over de bescherming van Europa met kernwapens, zegt bondskanselier Friedrich Merz. Frankrijk, de enige kernmacht in de Europese Unie, heeft de afgelopen tijd meermaals gezegd dat het wel wil praten over het uitbreiden van zijn 'nucleaire paraplu' buiten Frankrijk zelf.
3 uur geleden