Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raketaanval gemeld op steden Oekraïne, stroomuitval in Kyiv

Raketaanval gemeld op steden Oekraïne, stroomuitval in Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland meerdere raketsalvo's heeft afgevuurd op Kyiv en andere steden. Dat gebeurde tijdens de ochtendspits. In Kyiv waren explosies te horen en in delen van de hoofdstad viel de stroom uit.

In de vroege ochtend werd in het hele land al gewaarschuwd voor luchtaanvallen. Er viel zeker een dode in de zuidelijke stad Mykolajiv. De burgemeester zegt dat de aanval de daken beschadigde van zo'n twintig woningen.

De autoriteiten in Kyiv hebben melding gemaakt van zes gewonden in de stad. Ook zou brand zijn uitgebroken in een groot appartementencomplex.

Bezoek Borrell

De aanval viel samen met een bezoek van EU-buitenlandchef Josep Borrell aan Kyiv. Hij ging volgens een aanwezige journalist naar een schuilkelder in zijn hotel. Borrell deelde een foto op berichtendienst X. "Ik begin mijn ochtend in de schuilkelder nu het luchtalarm klinkt in Kyiv."

De strijdkrachten van Oekraïne zeggen dat de Russische strijdkrachten drones en meerdere soorten raketten hebben gebruikt. "44 luchtdoelen zijn vernietigd: 29 raketten en vijftien aanvalsdrones", meldt Commandant der Strijdkrachten Valeri Zaloezjny.

Meer uit Buitenland

Trump wil Dulles Airport en Penn Station naar hem vernoemen

WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Leger VS: twee drugssmokkelaars gedood bij aanval op boot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.

4 uur geleden
Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

6 uur geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

10 uur geleden
Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

10 uur geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

11 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

11 uur geleden