Raketaanval gemeld op steden Oekraïne, stroomuitval in Kyiv
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland meerdere raketsalvo's heeft afgevuurd op Kyiv en andere steden. Dat gebeurde tijdens de ochtendspits. In Kyiv waren explosies te horen en in delen van de hoofdstad viel de stroom uit.
In de vroege ochtend werd in het hele land al gewaarschuwd voor luchtaanvallen. Er viel zeker een dode in de zuidelijke stad Mykolajiv. De burgemeester zegt dat de aanval de daken beschadigde van zo'n twintig woningen.
De autoriteiten in Kyiv hebben melding gemaakt van zes gewonden in de stad. Ook zou brand zijn uitgebroken in een groot appartementencomplex.
Bezoek Borrell
De aanval viel samen met een bezoek van EU-buitenlandchef Josep Borrell aan Kyiv. Hij ging volgens een aanwezige journalist naar een schuilkelder in zijn hotel. Borrell deelde een foto op berichtendienst X. "Ik begin mijn ochtend in de schuilkelder nu het luchtalarm klinkt in Kyiv."
De strijdkrachten van Oekraïne zeggen dat de Russische strijdkrachten drones en meerdere soorten raketten hebben gebruikt. "44 luchtdoelen zijn vernietigd: 29 raketten en vijftien aanvalsdrones", meldt Commandant der Strijdkrachten Valeri Zaloezjny.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - Een diplomatieke rel over uitspraken van de nieuwe Japanse premier over Taiwan escaleert steeds verder. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat regeringschef Sanae Takaichi terugkomt op de uitlatingen, anders zal Japan daar "alle consequenties" voor moeten dragen.
21 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse ministerie van Defensie heeft na de crash van een militair transportvliegtuig besloten alle geplande vluchten met hetzelfde type toestel tijdelijk stil te leggen. De C-130 Hercules-vliegtuigen zullen worden geïnspecteerd.
32 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering wil een 'nooddienstplicht' achter de hand houden voor het geval te weinig vrijwilligers militair willen worden. Als dit aantal te laag is, kan het parlement besluiten dienstplichtigen via loting aan te wijzen. Het compromis tussen de regerende christen- en sociaaldemocraten moet de voorgenomen snelle groei van de krijgsmacht mogelijk maken.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag drie opties gepresenteerd om Oekraïne extra financieel te steunen. Een daarvan behelst het ophalen van geld uit de kapitaalmarkt door de EU via bijvoorbeeld obligaties. De tweede optie is dat lidstaten zelf het benodigde kapitaal bijeenbrengen om aan Oekraïne te lenen. De laatste optie lag al op tafel en ligt vooral bij België uiterst gevoelig: het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne.
1 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept Europese bondgenoten op hun verdeeldheid te overwinnen over het gebruik van bevroren Russische tegoeden. Hij noemde het tegenover Bloomberg Television cruciaal voor zijn land dat er voldoende financiële steun komt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een wet ondertekend die de federale overheid tot 30 januari financiert, meldt het Witte Huis. Daarmee is officieel een einde gekomen aan een overheidssluiting van 43 dagen, de langste in de geschiedenis van de Verenigde Staten.
6 uur geledenNIAGARA-ON-THE-LAKE (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft opgeroepen tot internationale actie om wapenleveranties aan de Soedanese Rapid Support Forces (RSF) in te perken. De RSF is sinds april 2023 in oorlog met het leger. Onlangs namen de paramilitairen de belangrijke Soedanese stad el-Fasher in.
6 uur geleden