Raket treft hoofdkwartier VN-vredesmacht in Libanon, geen gewonden
BEIROET (ANP/RTR) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in het zuiden van Libanon is zondag getroffen door een raket. "Ons hoofdkwartier in Naqoura werd getroffen door een raket en we proberen te achterhalen waar die vandaan kwam", luidt de verklaring van UNIFIL (United Nations Interim Force in Lebanon).
Volgens UNIFIL waren de militairen van de vredesmacht op het moment dat de raket insloeg niet in de schuilkelders. "Gelukkig raakte niemand gewond", aldus UNIFIL. Naqoura ligt aan zee, vlak bij de grens met Israël.
Zondag is er tussen Libanon en Israël over en weer geschoten. Zowel Hamas als de Libanese beweging Hezbollah zegt vanuit het zuiden van Libanon raketten te hebben afgevuurd op Israël. Het Israëlische leger heeft op zijn beurt tegenaanvallen uitgevoerd.
UNIFIL zegt de hevige beschietingen op verschillende plekken aan de grens te hebben waargenomen en roept alle partijen op het schieten te staken. "Wij herinneren alle betrokken partijen eraan dat aanvallen op burgers of VN-personeel schendingen van het internationaal recht zijn en tot oorlogsmisdaden kunnen leiden."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
11 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
11 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
11 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
12 uur geleden