Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rake klappen voor Philips en Galapagos op Beursplein 5

Rake klappen voor Philips en Galapagos op Beursplein 5

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologiebedrijf Philips en biotechnoloog Galapagos kregen maandag rake klappen op de Amsterdamse beurs. Philips kampte afgelopen kwartaal met de coronalockdowns in China en leveringsproblemen en leed een verlies. Ook werd het bedrijf door de zwakke prestaties negatiever over de omzetverwachting voor dit jaar. Het aandeel werd 11 procent lager. Galapagos zakte 7 procent vanwege een verkoopadvies door Jefferies.

Daarnaast bleven beleggers terughoudend voorafgaand aan het nieuwe rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag op het programma staat. De Amerikaanse centrale bank zal dan naar verwachting de rente opnieuw met 0,75 procentpunt gaan verhogen om de hoge inflatie te beteugelen. Ook komen deze week veel grote Amerikaanse en Europese bedrijven met resultaten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 703,34 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 929,80 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen tot 0,5 procent. De DAX in Frankfurt won 0,4 procent ondanks een verdere daling van het Duitse ondernemersvertrouwen.

Just Eat Takeaway

Naast Philips stond Just Eat Takeaway (min 3,3 procent) in de staartgroep van de AEX na een verlaging van het koersdoel door Deutsche Bank. Vrijdag won de eigenaar van Thuisbezorgd.nl nog bijna 14 procent dankzij een positieve handelsupdate van de Duitse branchegenoot Delivery Hero.

ING ging aan kop met een plus van 2,2 procent en in de MidKap behoorde ABN AMRO (plus 1,7 procent) tot de sterkste stijgers. Levensmiddelenconcern Unilever en uitzender Randstad, die dinsdag de boeken openen, noteerden 0,1 procent en 0,6 procent hoger. MidKapper Flow Traders veerde op en steeg 1,6 procent. Vrijdag verloor de flitshandelaar nog ruim 9 procent na een teleurstellende handelsupdate.

Ryanair

In Dublin klom Ryanair dik 2 procent. De Ierse budgetvlieger boekte afgelopen kwartaal weer winst na een fors verlies in dezelfde periode vorig jaar. Volgens financieel directeur Neil Sorahan is het herstel uit de coronacrisis nog wel "broos" door de toch blijvende onzekerheid over het virus en de oorlog in Oekraïne.

Volkswagen zakte 2 procent in Frankfurt. Topman Oliver Blume van sportwagenmerk Porsche volgt met ingang van september Herbert Diess op, die sinds 2018 aan het hoofd staat van de Duitse autogroep. Een precieze reden voor de wisseling van de wacht werd niet vermeld.

De euro was 1,0244 dollar waard, tegen 1,0217 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 95,52 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 104,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China verwerpt kritiek op nieuwe filialen Starbucks in Xinjiang

BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".

11 minuten geleden
Bessent relativeert zorgen over stijgende obligatierentes

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.

1 uur geleden
Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

16 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

16 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

18 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

20 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

21 uur geleden