Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rake klappen voor Heineken en ASMI, ook KPN zakt na cijfers

Rake klappen voor Heineken en ASMI, ook KPN zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken en chiptoeleverancier ASMI kregen woensdag rake klappen op het Damrak na tegenvallende resultaten. Ook telecomconcern KPN moest het ontgelden na publicatie van de kwartaalcijfers. De Amsterdamse AEX-index was daardoor een negatieve uitschieter op de Europese beurzen, die een gemengd beeld lieten zien.

Heineken zakte bijna 7 procent. De bierbrouwer wist in het derde kwartaal ruim een kwart meer omzet te boeken dankzij een opleving in de regio Azië en Oceanië. Buiten die regio merkte Heineken wel dat in sommige landen de vraag naar bier afnam door de moeilijke economische omstandigheden en hoge inflatie. De stijging van het biervolume viel daardoor volgens kenners tegen.

ASMI raakte meer dan 8 procent kwijt. Het bedrijf waarschuwde veel last te krijgen van de strengere beperkingen die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan de chipexport naar China. ASMI haalt zo'n 16 procent van zijn omzet in China. Washington wil met de strengere regels voorkomen dat China een grotere economische en militaire bedreiging gaat vormen. Ook branchegenoten ASML en Besi gingen mee omlaag en zakten dik 3 procent.

Amerikaanse techbedrijven

De stemming op de Europese beurzen werd daarnaast ook gedrukt door tegenvallende resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet. De AEX stond rond het middaguur 1,4 procent in de min op 656,92 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 897,43 punten. De beurzen in Parijs en Londen verloren tot 0,4 procent. De Duitse DAX won 0,3 procent.

KPN zag de winst in het afgelopen kwartaal stijgen, terwijl analisten hadden gerekend op een daling. Ook de omzet nam licht toe. Topman Joost Farwerck sprak van een gezonde klanteninstroom bij zowel de consumententak als de zakelijke divisie. Ook handhaafde het bedrijf de verwachtingen voor het hele jaar. Het aandeel verloor desondanks 1,7 procent.

Europese banken

Grote Europese banken zoals Deutsche Bank (min 1,3 procent) en het Spaanse Santander (min 2,8 procent) openden eveneens de boeken. Beide banken profiteerden van de hogere rentetarieven in Europa en boekten meer winst dan verwacht. Santander zette wel flink meer geld opzij voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald.

De euro was voor het eerst in een maand tijd weer meer waard dan 1 dollar. Zwakke Amerikaanse economische cijfers en de verwachting dat de rente in de eurozone donderdag wordt verhoogd, stuwden de eenheidsmunt tot 1,0023 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 85,84 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 93,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieprijzen dalen flink door gevechtspauze tussen de VS en Iran

LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.

48 minuten geleden
Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

11 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

13 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

15 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

17 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

18 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden