
Raisi veroordeelt 'genocide' in Gaza tijdens overleg met Poetin
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse president Ebrahim Raisi heeft de "genocide" in de Gazastrook veroordeeld in een overleg met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Moskou. Het is volgens Poetin belangrijk om samen de situatie in het Midden-Oosten, met name in de Palestijnse gebieden, te bespreken.
"Wat in Palestina en Gaza gebeurt, is uiteraard genocide en een misdaad tegen de mensheid", verklaarde Raisi. Hij zei te betreuren dat de "misdaden" worden gesteund door de Verenigde Staten en het Westen. Hij wil dat de bombardementen van Israël op de Gazastrook zo snel mogelijk stoppen. In het Palestijnse gebied zijn volgens de lokale autoriteiten meer dan 17.000 doden gevallen door de oorlog tussen Hamas en Israël.
Iran steunt de Palestijnse groepering Hamas die sinds 7 oktober verwikkeld is in een oorlog met Israël. Rusland onderhoudt betrekkingen met zowel Hamas als Israël. Het bezoek van Raisi komt een dag nadat Poetin naar de Verenigde Arabische Emiraten en Saudi-Arabië ging. Daar sprak hij de leiders over onder meer olieprijzen en de oorlogen in de Gazastrook en Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Hunter en Ashley Biden, twee kinderen van oud-president Joe Biden, kunnen niet langer gebruikmaken van beveiliging door de Secret Service. De Amerikaanse president Donald Trump heeft een einde gemaakt aan hun door de overheid betaalde bescherming. Dat deed hij na een vraag van een journalist.
9 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Iran heeft de VN-Veiligheidsraad een boze brief gestuurd over de "roekeloze en provocerende uitspraken" van de Amerikaanse president Donald Trump en diens functionarissen. Deze verklaringen bevatten "ongegronde beschuldigingen" en bedreigingen met geweld tegen Teheran, aldus de Iraanse VN-ambassadeur Amir Saeid Iravani.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft verklaard dat zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping binnenkort bij hem op bezoek komt in Washington. Hun landen, de grootste twee economieën ter wereld, zijn momenteel in een handelsoorlog verwikkeld.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Palestijnse medici melden dat maandag zeker vijf doden zijn gevallen door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook. Er zouden ook meerdere gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese rebellengroep M23, die steun krijgt van buurland Rwanda, doet dinsdag niet mee aan vredesoverleg met de regering van Congo in de Angolese hoofdstad Luanda. De beweging liet dat op het laatste moment weten nadat de Europese Unie sancties had afgekondigd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negende donorconferentie voor Syrië heeft maandag 5,8 miljard euro aan giften en leningen opgeleverd. Dat is aanzienlijk minder dan de 8,1 miljard euro van vorig jaar. De Verenigde Staten hebben geen donatie gedaan.
5 uur geledenSKOPJE (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Duizenden mensen zijn in Noord-Macedonië de straat op gegaan na een verwoestende brand in een nachtclub in de stad Kocani. De demonstranten eisen gerechtigheid voor de 59 doden en meer dan 160 gewonden.
6 uur geleden