Räikkönen mist Dutch Grand Prix na positieve coronatest
ZANDVOORT (ANP) - De Finse Formule 1-coureur Kimi Räikkönen kan niet verder deelnemen aan de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. De 41-jarige rijder van Alfa Romeo is bij een test positief bevonden op corona. De regels bepalen dat hij met onmiddellijke ingang in quarantaine is gegaan in zijn hotel.
De wereldkampioen van 2007 reed vrijdag wel de vrije trainingen, maar hij mist dus de kwalificatie op zaterdag en de race op zondag. Alfa Romeo heeft de Poolse reserverijder Robert Kubica aangewezen om Räikkönen te vervangen in Zandvoort.
"Kimi vertoont geen symptomen en is in een goed humeur. Hij is meteen in isolatie gegaan in zijn hotel", meldde Alfa Romeo. "Het team heeft een onderzoek uitgevoerd naar eventuele nauwe contacten en er wordt geen verdere impact verwacht in het team voor de rest van dit evenement."
Laatste seizoen koningsklasse
Räikkönen maakte woensdag bekend dat hij na dit seizoen zijn carrière in de koningsklasse van de autosport beëindigt. Hij is al vanaf 2001 actief in de Formule 1 en recordhouder met 344 grandprixraces achter zijn naam. Hij won er 21 en was in 2007 de laatste wereldkampioen in een Ferrari.
De 36-jarige Kubica kan zich opmaken voor zijn 98e grandprix. Hij won er in zijn carrière één. Dat was voor een zwaar ongeval bijna een einde maakte aan zijn autosportcarrière. Hij herstelde echter van de zware verwondingen aan zijn arm en maakte zelfs al een korte rentree als wedstrijdrijder in de Formule 1. Sinds 2020 is hij reserve bij Alfa Romeo. Kubica reed de Formule 1-bolide van het team dit jaar drie keer in vrije trainingen.
Räikkönen is een cultfiguur in de Formule 1 met zijn onderkoelde houding. Zijn bijnaam luidt 'Iceman'. Hij was ook niet de meest spraakzame, maar als hij wat zei was het vaak wel raak. "Laat me met rust. Ik weet wat ik doe", riep hij ooit kortaf tijdens een race over de boordradio naar de teamleiding.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
33 minuten geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
1 dag geleden