Räikkönen mist Dutch Grand Prix na positieve coronatest
ZANDVOORT (ANP) - De Finse Formule 1-coureur Kimi Räikkönen kan niet verder deelnemen aan de Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. De 41-jarige rijder van Alfa Romeo is bij een test positief bevonden op corona. De regels bepalen dat hij met onmiddellijke ingang in quarantaine is gegaan in zijn hotel.
De wereldkampioen van 2007 reed vrijdag wel de vrije trainingen, maar hij mist dus de kwalificatie op zaterdag en de race op zondag. Alfa Romeo heeft de Poolse reserverijder Robert Kubica aangewezen om Räikkönen te vervangen in Zandvoort.
"Kimi vertoont geen symptomen en is in een goed humeur. Hij is meteen in isolatie gegaan in zijn hotel", meldde Alfa Romeo. "Het team heeft een onderzoek uitgevoerd naar eventuele nauwe contacten en er wordt geen verdere impact verwacht in het team voor de rest van dit evenement."
Laatste seizoen koningsklasse
Räikkönen maakte woensdag bekend dat hij na dit seizoen zijn carrière in de koningsklasse van de autosport beëindigt. Hij is al vanaf 2001 actief in de Formule 1 en recordhouder met 344 grandprixraces achter zijn naam. Hij won er 21 en was in 2007 de laatste wereldkampioen in een Ferrari.
De 36-jarige Kubica kan zich opmaken voor zijn 98e grandprix. Hij won er in zijn carrière één. Dat was voor een zwaar ongeval bijna een einde maakte aan zijn autosportcarrière. Hij herstelde echter van de zware verwondingen aan zijn arm en maakte zelfs al een korte rentree als wedstrijdrijder in de Formule 1. Sinds 2020 is hij reserve bij Alfa Romeo. Kubica reed de Formule 1-bolide van het team dit jaar drie keer in vrije trainingen.
Räikkönen is een cultfiguur in de Formule 1 met zijn onderkoelde houding. Zijn bijnaam luidt 'Iceman'. Hij was ook niet de meest spraakzame, maar als hij wat zei was het vaak wel raak. "Laat me met rust. Ik weet wat ik doe", riep hij ooit kortaf tijdens een race over de boordradio naar de teamleiding.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
9 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
14 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
2 uur geledenSALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.
2 uur geleden