Räikkönen evenaart record Barrichello met 322e grand prix
SOTSJI (ANP) - De Finse autocoureur Kimi Räikkönen heeft zondag het record van meeste grandprixraces in de Formule 1 geëvenaard. Hij startte in de Grote Prijs van Rusland op het circuit van Sotsji voor de 322e keer in een Formule 1-race, evenveel als de Braziliaan Rubens Barrichello.
De 40-jarige Fin reed bijna 20 jaar geleden zijn eerste grand prix. Hij won in zijn lange carrière 21 races en werd één keer wereldkampioen. Dat was in 2007. Hij is nog altijd de laatste coureur die Ferrari de wereldtitel bezorgde.
Räikkönen gaat Barrichello dit seizoen sowieso nog voorbij, want na de race in Sotjsi zijn er nog zeven races. En mogelijk is 'Iceman' volgend jaar nog steeds actief in de koningsklasse van de autosport. Hoewel zijn contract bij Alfa Romeo aan het einde van dit seizoen afloopt, kan het zomaar gebeuren dat hij nog een jaar bijtekent. "Kimi moet ons eerst laten weten wat hij wil en dan zullen we kijken of en hoe we verder gaan", zei teambaas Frédéric Vasseur.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
3 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 6-4 6-4.
22 uur geleden