Räikkönen evenaart record Barrichello met 322e grand prix
SOTSJI (ANP) - De Finse autocoureur Kimi Räikkönen heeft zondag het record van meeste grandprixraces in de Formule 1 geëvenaard. Hij startte in de Grote Prijs van Rusland op het circuit van Sotsji voor de 322e keer in een Formule 1-race, evenveel als de Braziliaan Rubens Barrichello.
De 40-jarige Fin reed bijna 20 jaar geleden zijn eerste grand prix. Hij won in zijn lange carrière 21 races en werd één keer wereldkampioen. Dat was in 2007. Hij is nog altijd de laatste coureur die Ferrari de wereldtitel bezorgde.
Räikkönen gaat Barrichello dit seizoen sowieso nog voorbij, want na de race in Sotjsi zijn er nog zeven races. En mogelijk is 'Iceman' volgend jaar nog steeds actief in de koningsklasse van de autosport. Hoewel zijn contract bij Alfa Romeo aan het einde van dit seizoen afloopt, kan het zomaar gebeuren dat hij nog een jaar bijtekent. "Kimi moet ons eerst laten weten wat hij wil en dan zullen we kijken of en hoe we verder gaan", zei teambaas Frédéric Vasseur.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee heeft genoeg positieve dingen gezien in de eerste wedstrijd van de Nederlandse hockeyers op het WK. "Je moet winnen en ik ben tevreden met hoe de ploeg rustig is gebleven en is gegroeid in de wedstrijd", zei hij na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland. "We hebben een lekkere start van het toernooi."
23 minuten geledenZAGREB (ANP) - De Nederlandse turnsters hebben de EK in Zagreb afgesloten met de zesde plek in de teamfinale. Naomi Visser, Sanna Veerman, Floor Slooff en Vera Ubbink kwamen tot een totaal van 152,995 punten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben hun eerste wedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land na een moeizame start gewonnen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee moest tegen Nieuw-Zeeland terugkomen van een 1-0-achterstand en won met 5-1.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Finse atlete Alisa Vainio heeft op indrukwekkende wijze de Europese titel op de marathon veroverd. De 28-jarige atlete nam in Birmingham vanaf de start het initiatief, liep al vrij snel in haar eentje vooraan en bouwde vervolgens een enorme voorsprong op. Vainio rondde haar solo na 42,195 kilometer af in een kampioenschapsrecord van 2.22,26.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Brons is ook een medaille en Lieke Klaver was er best wel een beetje blij mee, maar de Nederlandse sprintvedette mopperde flink na de finale van de 400 meter op de EK atletiek in Birmingham. "Mijn tijd was slecht, mijn race was raar. Ik werd afgeleid door de wind. Normaal heb ik daar geen probleem mee, maar er stond zoveel wind in het stadion, dat ik helemaal geen gevoel had voor tempo. Ik had geen idee of ik hard of langzaam ging", zei ze na afloop.
17 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen voelde zich de 'underdog' in de finale van de 1500 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige Groesbeker verraste dan ook zichzelf door het goud te veroveren. Met een indrukwekkende eindsprint liep hij zijn concurrenten voorbij. "Het was een heerlijk gevoel om zo makkelijk lopers in te halen. Het geeft zoveel energie, dan ruik je bloed en wil je maar één ding: gaan!", zei hij na de race in het Alexander Stadium.
19 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.
19 uur geleden