Räikkönen evenaart record Barrichello met 322e grand prix
SOTSJI (ANP) - De Finse autocoureur Kimi Räikkönen heeft zondag het record van meeste grandprixraces in de Formule 1 geëvenaard. Hij startte in de Grote Prijs van Rusland op het circuit van Sotsji voor de 322e keer in een Formule 1-race, evenveel als de Braziliaan Rubens Barrichello.
De 40-jarige Fin reed bijna 20 jaar geleden zijn eerste grand prix. Hij won in zijn lange carrière 21 races en werd één keer wereldkampioen. Dat was in 2007. Hij is nog altijd de laatste coureur die Ferrari de wereldtitel bezorgde.
Räikkönen gaat Barrichello dit seizoen sowieso nog voorbij, want na de race in Sotjsi zijn er nog zeven races. En mogelijk is 'Iceman' volgend jaar nog steeds actief in de koningsklasse van de autosport. Hoewel zijn contract bij Alfa Romeo aan het einde van dit seizoen afloopt, kan het zomaar gebeuren dat hij nog een jaar bijtekent. "Kimi moet ons eerst laten weten wat hij wil en dan zullen we kijken of en hoe we verder gaan", zei teambaas Frédéric Vasseur.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
22 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
54 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
3 uur geleden