RAI Vereniging werkt met producenten aan keurmerk veilige e-bikes
AMSTERDAM (ANP) - RAI Vereniging, de belangenbehartiger voor de mobiliteitssector, werkt samen met de industrie aan een keurmerk voor e-bikes. Die moet niet alleen de veiligheid en betrouwbaarheid van elektrische fietsen waarborgen, maar ook het probleem van opgevoerde fatbikes aanpakken. "Dit keurmerk biedt consumenten zekerheid over de veiligheid van hun e-bike en ondersteunt handhavingsinstanties bij de controle op illegale modellen", aldus RAI Vereniging.
Volgens de belangenorganisatie is aandacht voor veilig en verantwoord gebruik van e-bikes van cruciaal belang. "Het keurmerk maakt het voor consumenten eenvoudiger om een veilige keuze te maken", zegt Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. "Het is belangrijk dat mensen zich bewust zijn van de risico's van illegale, opgevoerde modellen en kunnen vertrouwen op gecertificeerde e-bikes."
De laatste tijd waren vooral fatbikes veelvuldig in het nieuws. VeiligheidNL meldde vorige maand dat in de eerste week van oktober 96 mensen die als bestuurder of passagier op een fatbike zaten na een ongeval op de spoedeisende hulp (SEH) belandden. Bij bijna de helft van de ongevallen was het slachtoffer tussen de 12 en 15 jaar. Een Tweede Kamermeerderheid steunde eerder een motie voor een minimumleeftijd van 14 jaar en een helmplicht voor fatbikes.
RAI Vereniging vreest echter dat deze maatregelen het fietsgebruik in Nederland kunnen ontmoedigen. "Met dit keurmerk bieden we een gerichte oplossing voor de problematiek rondom illegale fatbikes en andere opgevoerde modellen", aldus Van Bruggen. "Dit verhoogt de verkeersveiligheid zonder generieke beperkingen op te leggen aan verantwoord gebruik van e-bikes."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index ging dinsdag verder omlaag na de zware koersval een dag eerder, die volgde op de heffingsdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president wil acht Europese landen, waaronder Nederland, straffen met een extra importheffing van 10 procent vanwege hun steun aan Groenland. Na de eerste schrikreactie letten beleggers nu vooral op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Daar staat de kwestie Groenland hoog op de agenda.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen wil Herna Verhagen als nieuwe president-commissaris. Verhagen stond dertien jaar aan het roer bij PostNL en vertrok daar in april vorig jaar. De huidige president-commissaris Piero Overmars stelt zich na zijn huidige termijn niet opnieuw verkiesbaar en treedt eind 2026 terug uit de raad van commissarissen.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP/BLOOMBERG) - Coatingspecialist Stahl uit Waalwijk komt mogelijk in Duitse handen. Het Duitse chemieconcern Henkel, onder meer bekend van de wasmiddelen van Persil en haarverzorging van Schwarzkopf, is in gesprek met de Franse investeerder Wendel over een mogelijke overname van de Nederlandse onderneming. Dat hebben Henkel en Wendel laten weten.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Het aantal Chinese toeristen in Japan is in december sterk gedaald door de oplopende diplomatieke spanningen tussen China en Japan over Taiwan. Volgens de Japanse overheid nam het aantal Chinese bezoekers in de laatste maand van 2025 met bijna de helft af tot 300.000 in vergelijking met een jaar eerder.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een importheffing van 200 procent in te voeren op Franse wijnen en champagnes, door de weigering van Frankrijk om zich aan te sluiten bij zijn vredesraad. Trump haalde ook uit naar Emmanuel Macron nadat hij te horen had gekregen dat de Franse president zijn uitnodiging zou afwijzen.
2 uur geleden