RAI Vereniging werkt met producenten aan keurmerk veilige e-bikes
AMSTERDAM (ANP) - RAI Vereniging, de belangenbehartiger voor de mobiliteitssector, werkt samen met de industrie aan een keurmerk voor e-bikes. Die moet niet alleen de veiligheid en betrouwbaarheid van elektrische fietsen waarborgen, maar ook het probleem van opgevoerde fatbikes aanpakken. "Dit keurmerk biedt consumenten zekerheid over de veiligheid van hun e-bike en ondersteunt handhavingsinstanties bij de controle op illegale modellen", aldus RAI Vereniging.
Volgens de belangenorganisatie is aandacht voor veilig en verantwoord gebruik van e-bikes van cruciaal belang. "Het keurmerk maakt het voor consumenten eenvoudiger om een veilige keuze te maken", zegt Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. "Het is belangrijk dat mensen zich bewust zijn van de risico's van illegale, opgevoerde modellen en kunnen vertrouwen op gecertificeerde e-bikes."
De laatste tijd waren vooral fatbikes veelvuldig in het nieuws. VeiligheidNL meldde vorige maand dat in de eerste week van oktober 96 mensen die als bestuurder of passagier op een fatbike zaten na een ongeval op de spoedeisende hulp (SEH) belandden. Bij bijna de helft van de ongevallen was het slachtoffer tussen de 12 en 15 jaar. Een Tweede Kamermeerderheid steunde eerder een motie voor een minimumleeftijd van 14 jaar en een helmplicht voor fatbikes.
RAI Vereniging vreest echter dat deze maatregelen het fietsgebruik in Nederland kunnen ontmoedigen. "Met dit keurmerk bieden we een gerichte oplossing voor de problematiek rondom illegale fatbikes en andere opgevoerde modellen", aldus Van Bruggen. "Dit verhoogt de verkeersveiligheid zonder generieke beperkingen op te leggen aan verantwoord gebruik van e-bikes."
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
59 minuten geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
13 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
18 uur geleden