RAI Vereniging werkt met producenten aan keurmerk veilige e-bikes
AMSTERDAM (ANP) - RAI Vereniging, de belangenbehartiger voor de mobiliteitssector, werkt samen met de industrie aan een keurmerk voor e-bikes. Die moet niet alleen de veiligheid en betrouwbaarheid van elektrische fietsen waarborgen, maar ook het probleem van opgevoerde fatbikes aanpakken. "Dit keurmerk biedt consumenten zekerheid over de veiligheid van hun e-bike en ondersteunt handhavingsinstanties bij de controle op illegale modellen", aldus RAI Vereniging.
Volgens de belangenorganisatie is aandacht voor veilig en verantwoord gebruik van e-bikes van cruciaal belang. "Het keurmerk maakt het voor consumenten eenvoudiger om een veilige keuze te maken", zegt Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. "Het is belangrijk dat mensen zich bewust zijn van de risico's van illegale, opgevoerde modellen en kunnen vertrouwen op gecertificeerde e-bikes."
De laatste tijd waren vooral fatbikes veelvuldig in het nieuws. VeiligheidNL meldde vorige maand dat in de eerste week van oktober 96 mensen die als bestuurder of passagier op een fatbike zaten na een ongeval op de spoedeisende hulp (SEH) belandden. Bij bijna de helft van de ongevallen was het slachtoffer tussen de 12 en 15 jaar. Een Tweede Kamermeerderheid steunde eerder een motie voor een minimumleeftijd van 14 jaar en een helmplicht voor fatbikes.
RAI Vereniging vreest echter dat deze maatregelen het fietsgebruik in Nederland kunnen ontmoedigen. "Met dit keurmerk bieden we een gerichte oplossing voor de problematiek rondom illegale fatbikes en andere opgevoerde modellen", aldus Van Bruggen. "Dit verhoogt de verkeersveiligheid zonder generieke beperkingen op te leggen aan verantwoord gebruik van e-bikes."
Meer uit Financieel
ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
12 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
14 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
15 uur geleden