Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RAI Vereniging werkt met producenten aan keurmerk veilige e-bikes

RAI Vereniging werkt met producenten aan keurmerk veilige e-bikes

AMSTERDAM (ANP) - RAI Vereniging, de belangenbehartiger voor de mobiliteitssector, werkt samen met de industrie aan een keurmerk voor e-bikes. Die moet niet alleen de veiligheid en betrouwbaarheid van elektrische fietsen waarborgen, maar ook het probleem van opgevoerde fatbikes aanpakken. "Dit keurmerk biedt consumenten zekerheid over de veiligheid van hun e-bike en ondersteunt handhavingsinstanties bij de controle op illegale modellen", aldus RAI Vereniging.

Volgens de belangenorganisatie is aandacht voor veilig en verantwoord gebruik van e-bikes van cruciaal belang. "Het keurmerk maakt het voor consumenten eenvoudiger om een veilige keuze te maken", zegt Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. "Het is belangrijk dat mensen zich bewust zijn van de risico's van illegale, opgevoerde modellen en kunnen vertrouwen op gecertificeerde e-bikes."

De laatste tijd waren vooral fatbikes veelvuldig in het nieuws. VeiligheidNL meldde vorige maand dat in de eerste week van oktober 96 mensen die als bestuurder of passagier op een fatbike zaten na een ongeval op de spoedeisende hulp (SEH) belandden. Bij bijna de helft van de ongevallen was het slachtoffer tussen de 12 en 15 jaar. Een Tweede Kamermeerderheid steunde eerder een motie voor een minimumleeftijd van 14 jaar en een helmplicht voor fatbikes.

RAI Vereniging vreest echter dat deze maatregelen het fietsgebruik in Nederland kunnen ontmoedigen. "Met dit keurmerk bieden we een gerichte oplossing voor de problematiek rondom illegale fatbikes en andere opgevoerde modellen", aldus Van Bruggen. "Dit verhoogt de verkeersveiligheid zonder generieke beperkingen op te leggen aan verantwoord gebruik van e-bikes."

Meer uit Financieel

Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

28 minuten geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

29 minuten geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

1 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

2 uur geleden
AI-zorgen drukken Wall Street, tech- en chipaandelen dalen

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

2 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten stappen uit oliekartel OPEC

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.

4 uur geleden
Rechtbank Amsterdam vraagt oordeel EU-hof over huurverhoging

AMSTERDAM (ANP) - De kantonrechter van de rechtbank Amsterdam gaat op verzoek van negentien huurders vragen stellen over een huurverhoging aan het Europese Hof van Justitie. De huurders noemen hun huurverhoging oneerlijk en stellen recht te hebben op een terugbetaling.

4 uur geleden