RAI Amsterdam laat slechte coronajaren verder achter zich
AMSTERDAM (ANP) - Evenementencentrum RAI Amsterdam zag de bezoekersaantallen vorig jaar met zo'n 20 procent stijgen tot bijna 1,5 miljoen. De omzet groeide met ruim een kwart tot 151,4 miljoen euro, maakte de organisatie bekend.
De nettowinst kwam uit op 7,6 miljoen. "Het was voor ons in alle opzichten een prima jaar. De internationale evenementen zijn terug in Amsterdam en we zijn met onze eigen evenementen het afgelopen jaar enorm actief geweest in het buitenland", stelt Paul Riemens, topman van RAI Amsterdam.
Het evenementencentrum leed tijdens de coronajaren 2020 en 2021 nog miljoenenverliezen. De overheidsmaatregelen zorgden voor veel annuleringen van grote evenementen en internationale bezoekers konden moeilijker naar Amsterdam komen. Riemens gaf eerder al aan dat het aantal exposanten en bezoekers aan het einde van 2022 weer op het niveau van voor corona lag.
Jaarbeurs in Utrecht
De vakbeurs International Broadcasting Convention, beter bekend als het IBC, was vorig jaar het best bezochte evenement. De jaarlijkse conferentie voor media- en entertainmentbedrijven trok ruim 43.000 bezoekers uit meer dan 170 landen. Verder vond voor de eerste keer de techbeurs Cisco Live plaats in de RAI en bracht de European Society of Cardiology 24.000 artsen in Amsterdam bijeen.
De Jaarbeurs in Utrecht maakte eerder deze maand bekend dat er in het afgelopen jaar voor het eerst sinds corona weer winst is gemaakt. Het evenementenbedrijf organiseerde vooral meer beurzen in het buitenland, onder meer in Thailand, Vietnam en de Verenigde Arabische Emiraten. In de Jaarbeurs zelf waren vorig jaar minder grote evenementen.
De Utrechtse Jaarbeurs maakte vorig jaar net geen 10 miljoen euro winst, na meerdere verliesgevende jaren door de coronabeperkingen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
4 uur geleden