RAI Amsterdam dit keer geen stemlocatie Turkse verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - Turkse Nederlanders kunnen niet opnieuw in de RAI Amsterdam voor de Turkse presidentsverkiezingen stemmen. In plaats daarvan kan van 20 tot en met 24 mei gestemd worden in het Rhone Events & Congrescenter, vlak bij station Amsterdam Sloterdijk. Het congrescentrum zet extra beveiligers in om eventuele onrust te voorkomen, laat eigenaar Umut Kaplan dinsdag weten. In Den Haag, Deventer en Eindhoven kan wel op dezelfde locaties gestemd worden.
Bij de eerste stemronde liep het in de Amsterdamse RAI tot twee keer toe uit de hand. De grootste onrust in de evenementenlocatie ontstond op 7 mei. Toen brak er bij het sluiten van de stembussen een vechtpartij uit tussen driehonderd mensen. De politie sprak toen van een "chaotische situatie" en zette onder meer honden en de Mobiele Eenheid (ME) in.
De gemeente Amsterdam neemt zelf geen veiligheidsmaatregelen vanwege de komende verkiezingsronde, laat een woordvoerder dinsdag weten.
Vijftig man beveiliging
Bij GIA Trade and Exhibition Centre in Den Haag zijn ze niet bang voor onrust tijdens de twee ronde. "Er loopt hier vijftig man beveiliging rond. Ook vanuit het Turkse consulaat is hier beveiliging", aldus een medewerker van het evenementencentrum. "We hebben twee keer een verhitte discussie gehad bij de eerste ronde. Als het stemvolume omhoog gaat, dan staan er drie of vier beveiligers gelijk bij. Maar de afgelopen verkiezingen zijn boven verwachting goed verlopen."
De gemeente Deventer laat dinsdag weten dat er geen concrete signalen zijn van mogelijke onrust. Mocht dat wel blijken dan wordt volgens de gemeente de inzet van politie en beveiligers opgeschaald. Het Van der Valk Hotel in Eindhoven wil niks zeggen of er extra veiligheidsmaatregelen worden genomen.
50 procent
De verkiezingen gaan de tweede ronde in omdat niemand 50 procent van het totale aantal stemmen heeft gehaald. De strijd gaat vooral tussen de zittende president Recep Tayyip Erdogan en zijn grootste concurrent Kemal Kilicdaroglu. Erdogan kreeg 49,50 procent van alle stemmen en Kilicdaroglu 44,80 procent. Bij de tweede ronde zijn de stembussen in Nederland van 08.00 tot 22.00 uur geopend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
11 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie is nog altijd op zoek naar de auto waarin vermoedelijk de schutter is gevlucht na het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker. Dat laat een politiewoordvoerster weten. Of er al tips zijn binnengekomen over de Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik, kan ze in het belang van het onderzoek niet delen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven heeft op een misleidende manier reclame gemaakt voor hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. Op de gratis Boomerangkaart, waar de hulp werd aangeboden, ontbreekt de naam en visie van de adverteerder. Hierdoor is de kaart volgens de Reclame Code Commissie (RCC) in strijd met de Nederlandse Reclame Code. Dat blijkt uit een uitspraak van de commissie van begin maart.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
16 uur geleden