RAI Amsterdam dit keer geen stemlocatie Turkse verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - Turkse Nederlanders kunnen niet opnieuw in de RAI Amsterdam voor de Turkse presidentsverkiezingen stemmen. In plaats daarvan kan van 20 tot en met 24 mei gestemd worden in het Rhone Events & Congrescenter, vlak bij station Amsterdam Sloterdijk. Het congrescentrum zet extra beveiligers in om eventuele onrust te voorkomen, laat eigenaar Umut Kaplan dinsdag weten. In Den Haag, Deventer en Eindhoven kan wel op dezelfde locaties gestemd worden.
Bij de eerste stemronde liep het in de Amsterdamse RAI tot twee keer toe uit de hand. De grootste onrust in de evenementenlocatie ontstond op 7 mei. Toen brak er bij het sluiten van de stembussen een vechtpartij uit tussen driehonderd mensen. De politie sprak toen van een "chaotische situatie" en zette onder meer honden en de Mobiele Eenheid (ME) in.
De gemeente Amsterdam neemt zelf geen veiligheidsmaatregelen vanwege de komende verkiezingsronde, laat een woordvoerder dinsdag weten.
Vijftig man beveiliging
Bij GIA Trade and Exhibition Centre in Den Haag zijn ze niet bang voor onrust tijdens de twee ronde. "Er loopt hier vijftig man beveiliging rond. Ook vanuit het Turkse consulaat is hier beveiliging", aldus een medewerker van het evenementencentrum. "We hebben twee keer een verhitte discussie gehad bij de eerste ronde. Als het stemvolume omhoog gaat, dan staan er drie of vier beveiligers gelijk bij. Maar de afgelopen verkiezingen zijn boven verwachting goed verlopen."
De gemeente Deventer laat dinsdag weten dat er geen concrete signalen zijn van mogelijke onrust. Mocht dat wel blijken dan wordt volgens de gemeente de inzet van politie en beveiligers opgeschaald. Het Van der Valk Hotel in Eindhoven wil niks zeggen of er extra veiligheidsmaatregelen worden genomen.
50 procent
De verkiezingen gaan de tweede ronde in omdat niemand 50 procent van het totale aantal stemmen heeft gehaald. De strijd gaat vooral tussen de zittende president Recep Tayyip Erdogan en zijn grootste concurrent Kemal Kilicdaroglu. Erdogan kreeg 49,50 procent van alle stemmen en Kilicdaroglu 44,80 procent. Bij de tweede ronde zijn de stembussen in Nederland van 08.00 tot 22.00 uur geopend.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
5 uur geleden