RAI Amsterdam dit keer geen stemlocatie Turkse verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - Turkse Nederlanders kunnen niet opnieuw in de RAI Amsterdam voor de Turkse presidentsverkiezingen stemmen. In plaats daarvan kan van 20 tot en met 24 mei gestemd worden in het Rhone Events & Congrescenter, vlak bij station Amsterdam Sloterdijk. Het congrescentrum zet extra beveiligers in om eventuele onrust te voorkomen, laat eigenaar Umut Kaplan dinsdag weten. In Den Haag, Deventer en Eindhoven kan wel op dezelfde locaties gestemd worden.
Bij de eerste stemronde liep het in de Amsterdamse RAI tot twee keer toe uit de hand. De grootste onrust in de evenementenlocatie ontstond op 7 mei. Toen brak er bij het sluiten van de stembussen een vechtpartij uit tussen driehonderd mensen. De politie sprak toen van een "chaotische situatie" en zette onder meer honden en de Mobiele Eenheid (ME) in.
De gemeente Amsterdam neemt zelf geen veiligheidsmaatregelen vanwege de komende verkiezingsronde, laat een woordvoerder dinsdag weten.
Vijftig man beveiliging
Bij GIA Trade and Exhibition Centre in Den Haag zijn ze niet bang voor onrust tijdens de twee ronde. "Er loopt hier vijftig man beveiliging rond. Ook vanuit het Turkse consulaat is hier beveiliging", aldus een medewerker van het evenementencentrum. "We hebben twee keer een verhitte discussie gehad bij de eerste ronde. Als het stemvolume omhoog gaat, dan staan er drie of vier beveiligers gelijk bij. Maar de afgelopen verkiezingen zijn boven verwachting goed verlopen."
De gemeente Deventer laat dinsdag weten dat er geen concrete signalen zijn van mogelijke onrust. Mocht dat wel blijken dan wordt volgens de gemeente de inzet van politie en beveiligers opgeschaald. Het Van der Valk Hotel in Eindhoven wil niks zeggen of er extra veiligheidsmaatregelen worden genomen.
50 procent
De verkiezingen gaan de tweede ronde in omdat niemand 50 procent van het totale aantal stemmen heeft gehaald. De strijd gaat vooral tussen de zittende president Recep Tayyip Erdogan en zijn grootste concurrent Kemal Kilicdaroglu. Erdogan kreeg 49,50 procent van alle stemmen en Kilicdaroglu 44,80 procent. Bij de tweede ronde zijn de stembussen in Nederland van 08.00 tot 22.00 uur geopend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern", zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder enkele van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
10 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Op het Stratumseind in de binnenstad van Eindhoven is een man met meerdere steekwonden aangetroffen. Dat meldt de politie op X. De politie vond de man na een melding van een vechtpartij aan de Kanaaldijk-Zuid.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
9 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
11 uur geleden