Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RAI Amsterdam dit keer geen stemlocatie Turkse verkiezingen

RAI Amsterdam dit keer geen stemlocatie Turkse verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Turkse Nederlanders kunnen niet opnieuw in de RAI Amsterdam voor de Turkse presidentsverkiezingen stemmen. In plaats daarvan kan van 20 tot en met 24 mei gestemd worden in het Rhone Events & Congrescenter, vlak bij station Amsterdam Sloterdijk. Het congrescentrum zet extra beveiligers in om eventuele onrust te voorkomen, laat eigenaar Umut Kaplan dinsdag weten. In Den Haag, Deventer en Eindhoven kan wel op dezelfde locaties gestemd worden.

Bij de eerste stemronde liep het in de Amsterdamse RAI tot twee keer toe uit de hand. De grootste onrust in de evenementenlocatie ontstond op 7 mei. Toen brak er bij het sluiten van de stembussen een vechtpartij uit tussen driehonderd mensen. De politie sprak toen van een "chaotische situatie" en zette onder meer honden en de Mobiele Eenheid (ME) in.

De gemeente Amsterdam neemt zelf geen veiligheidsmaatregelen vanwege de komende verkiezingsronde, laat een woordvoerder dinsdag weten.

Vijftig man beveiliging

Bij GIA Trade and Exhibition Centre in Den Haag zijn ze niet bang voor onrust tijdens de twee ronde. "Er loopt hier vijftig man beveiliging rond. Ook vanuit het Turkse consulaat is hier beveiliging", aldus een medewerker van het evenementencentrum. "We hebben twee keer een verhitte discussie gehad bij de eerste ronde. Als het stemvolume omhoog gaat, dan staan er drie of vier beveiligers gelijk bij. Maar de afgelopen verkiezingen zijn boven verwachting goed verlopen."

De gemeente Deventer laat dinsdag weten dat er geen concrete signalen zijn van mogelijke onrust. Mocht dat wel blijken dan wordt volgens de gemeente de inzet van politie en beveiligers opgeschaald. Het Van der Valk Hotel in Eindhoven wil niks zeggen of er extra veiligheidsmaatregelen worden genomen.

50 procent

De verkiezingen gaan de tweede ronde in omdat niemand 50 procent van het totale aantal stemmen heeft gehaald. De strijd gaat vooral tussen de zittende president Recep Tayyip Erdogan en zijn grootste concurrent Kemal Kilicdaroglu. Erdogan kreeg 49,50 procent van alle stemmen en Kilicdaroglu 44,80 procent. Bij de tweede ronde zijn de stembussen in Nederland van 08.00 tot 22.00 uur geopend.

Meer uit Binnenland

EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

1 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

1 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

2 uur geleden
Nederland krijgt geen nieuwe uitzondering op Europese mestregels

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.

3 uur geleden
Vernielingen bij Britse ambassade Den Haag om Gaza

DEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.

4 uur geleden
Winteropvang voor daklozen in grote steden open vanwege kou

DEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.

4 uur geleden
Vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk onderschept

DEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.

5 uur geleden