Radiozenders verdienen weer meer aan reclames
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse radiozenders en andere aanbieders van audio hebben afgelopen jaar weer voor een recordbedrag aan reclames verkocht. De totale investeringen waren volgens brancheorganisatie Audify 242 miljoen euro, ruim 7 procent meer dan een jaar eerder. Toen was er dankzij een nog iets grotere stijging ook al sprake van een nieuw record. Audify verwacht dat de stijgende lijn zich dit jaar verder doorzet.
Radioreclames dragen met 91 procent nog altijd verreweg het meest bij aan de totale opbrengsten. Maar de inkomsten uit digitale reclames stegen met een groei van ruim 13 procent het hardst, mede doordat het luisteren naar digitale radio weer aan populariteit won. Ook via branded content, ofwel advertenties buiten de reclameblokken om, werd geld verdiend.
Retailbedrijven geven al jaren het meest uit aan audioreclames, en dit was ook in 2023 het geval. De grootste adverteerders waren telecomaanbieders Odido en KPN en fastfoodketen McDonald's.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartconcern Air France-KLM bereidt zich voor op mogelijke brandstoftekorten in delen van de wereld waar het naartoe vliegt. Door de Iranoorlog is de export van brandstoffen vanuit de Golfregio ernstig verhinderd, wat vooral Zuidoost-Aziatische landen raakt. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie houdt daarom rekening met problemen bij terugvluchten uit dat deel van de wereld, zei topman Ben Smith tegen de Financial Times.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de pomp zijn vrijdag verder gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. De adviesprijs voor een liter Euro95 staat volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu op 2,565 euro. Dat was 2,543 euro een dag eerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland hebben in januari 1, 4 procent minder geïnvesteerd dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee was het de vierde maand op rij van dalende investeringen. Er gingen vooral minder investeringen naar gebouwen, auto's en infrastructuur.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt een grote energiecrisis, waarschuwt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Zolang de oorlog aanhoudt, is het volgens de organisatie aan overheden en ook burgers in de rest van de wereld om de impact van de forse olie- en gasprijsstijgingen zoveel mogelijk te beperken. Het IEA raadt mensen bijvoorbeeld aan waar mogelijk vanuit huis te werken om brandstofkosten te drukken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
8 uur geleden