Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Radiozender: president Madagaskar naar Frankrijk gevlucht

Radiozender: president Madagaskar naar Frankrijk gevlucht

ANTANANARIVO (ANP/RTR/BELGA) - De president van Madagaskar, Andry Rajoelina, is zondag door Frankrijk in veiligheid gebracht, meldt de Franse publieke radiozender RFI. Hij zou in overleg met Parijs zijn opgehaald met een legervliegtuig. Eerder meldde Reuters dat onduidelijk was waar Rajoelina zich bevond.

Meerdere media meldden dat Rajoelina om 19.00 uur Nederlandse tijd de bevolking van Madagaskar zou toespreken in een poging de onlusten in het land te sussen. Onduidelijk is of die toespraak alsnog plaatsvindt nu Rajoelina zich in het buitenland bevindt. Volgens RFI zou hij met een helikopter naar het oosten van Madagaskar zijn gevlogen en vandaar met een Frans militair toestel naar Dubai zijn gebracht.

Frankrijk heeft gezegd op geen enkele manier militair te willen interveniëren in de situatie in de voormalige Franse kolonie.

Onvrede onder bevolking

De bevolking van de eilandstaat roept al bijna een maand om Rajoelina's aftreden vanwege de hoge werkloosheid, kosten voor levensonderhoud en corruptie in het land.

De demonstraties begonnen een kleine maand geleden, na langdurige stroomuitval en problemen met de watervoorziening. Al snel werd het een brede demonstratie tegen de regering, waarbij volgens de VN al zeker 22 doden en meer dan honderd gewonden vielen.

Dit weekend probeerde de politie met geweld demonstranten in de hoofdstad uiteen te drijven, maar moest zij de aftocht blazen toen ook militairen zich bij hen voegden. Die verklaarden enkele uren later het gezag over het land te voeren. Volgens Rajoelina gaat het om een coup.

Meer uit Buitenland

Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

2 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

2 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

3 uur geleden
EU-buitenlandministers roepen Israël op Palestijnen te beschermen

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.

4 uur geleden
Poetin verdedigt Amerikaanse gezant Witkoff

BISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.

4 uur geleden
Verdachte schietpartij Washington reed door hele VS

WASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.

5 uur geleden
Man opgepakt in verband met aanslag op synagoge in Manchester

MANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.

5 uur geleden