Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Radio 538 sluit actieweek af en haalt ruim 9 ton op

Radio 538 sluit actieweek af en haalt ruim 9 ton op

HILVERSUM (ANP) - Radio 538 heeft de actieweek Missie 538 succesvol afgesloten. Er is ruim negen ton opgehaald, meer dan genoeg voor de twaalf vooraf vastgestelde goede doelen. Dat was vrijdag te horen tijdens de laatste momenten van de actie van het radiostation.

Vooraf stonden voor alle twaalf doelen streefbedragen vast. Daarmee konden de beoogde goede doelen specifiek iets financieren. Zo wilde het Ronald McDonald Kinderfonds voor 160.000 euro twee huiskamers realiseren en Stichting Babyspullen voor 40.000 euro winterjassen, dekens en kruiken kopen voor kinderen die in armoede geboren worden. In totaal was er bijna 750.000 euro nodig. Dat bedrag is met bijna twee ton overschreden omdat luisteraars na het behalen van het laatste doel extra geld konden storten voor de goede doelen. Er is in totaal 927.127 euro opgehaald, laat 538 weten.

"Ondanks de heftige maatregelen die ons allemaal raken, waren we deze week één en hebben we met elkaar het verschil kunnen maken", zegt zenderdirecteur Coco Hermans. "Het was heel bijzonder om deze week alle uiteenlopende en aangrijpende verhalen te horen en mede hierdoor onze ogen te openen voor, veelal vergeten, problematieken in onze maatschappij."

Meer uit Binnenland

Organisaties van introductieweken treffen maatregelen om hitte

UTRECHT (ANP) - De organisaties van de introductieweken voor nieuwe studenten treffen maatregelen vanwege het hete weer. Deze week zijn de introweken van Groningen, Leiden en Utrecht. Ook zijn ontgroeningen bij een aantal studentenverenigingen begonnen, zoals bij het Amsterdamse studentenkorps A.S.C./A.V.S.V.

1 uur geleden
Rivierafvoeren historisch laag, einde droogte nog niet in zicht

DEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn is met 615 kubieke meter per seconde "lager dan ooit gemeten", meldt Rijkswaterstaat (RWS) in de wekelijkse droogtemonitor. Ook de afvoer van de Maas is laag, grondwaterstanden zijn op de meeste plaatsen laag tot extreem laag en het waterpeil van het IJsselmeer daalt. "Het einde van de droogte is niet in zicht", aldus Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
Politie bekeurt Friese boeren voor trekkers op de snelweg

WIJNALDUM (ANP) - De boeren die maandagavond in het noorden van Friesland op de A31 reden, krijgen een bekeuring, zegt de politie. Op de snelweg rijden met een landbouwvoertuig is niet toegestaan. De boeren waren de snelweg opgegaan na een protestactie in Sexbierum tegen het stikstofbeleid van het kabinet.

1 uur geleden
Geen treinverkeer bij Venray door opgelaaide natuurbrand

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen is op dinsdag kort opgelaaid. Grote inzet van de brandweer heeft het "snel in de kiem kunnen smoren", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Door nabluswerkzaamheden is er tot in de avond geen treinverkeer mogelijk door het gebied.

2 uur geleden
Taakstraf voor illegale handel in zieke puppy's

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 29-jarige Berkan D. uit Best veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 176 dagen voor illegale handel in jonge honden. De rechtbank stelde vast dat D. aan veertien mensen veelal zieke dwergkeeshondjes met vervalste hondenpaspoorten en vaccinatiestickers verkocht. Vier dieren overleden na de verkoop. Justitie had tweehonderd uur werkstraf en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist.

3 uur geleden
Hitteplan woensdag in vier provincies, donderdag heel Nederland

BILTHOVEN (ANP) - In Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel is vanaf woensdag het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) van kracht. Donderdag volgen de overige provincies, meldt het instituut.

3 uur geleden
NS attendeert Dal Vrij-reizigers op naderende kostenstijging

UTRECHT (ANP) - Het goedkope Nederland Dal Vrij Trein-abonnement gaat voor veel reizigers binnenkort over in een regulier abonnement. Daarvoor waarschuwt de NS. De kosten zullen dan meer dan verdubbelen.

4 uur geleden