Radio 538 sluit actieweek af en haalt ruim 9 ton op
HILVERSUM (ANP) - Radio 538 heeft de actieweek Missie 538 succesvol afgesloten. Er is ruim negen ton opgehaald, meer dan genoeg voor de twaalf vooraf vastgestelde goede doelen. Dat was vrijdag te horen tijdens de laatste momenten van de actie van het radiostation.
Vooraf stonden voor alle twaalf doelen streefbedragen vast. Daarmee konden de beoogde goede doelen specifiek iets financieren. Zo wilde het Ronald McDonald Kinderfonds voor 160.000 euro twee huiskamers realiseren en Stichting Babyspullen voor 40.000 euro winterjassen, dekens en kruiken kopen voor kinderen die in armoede geboren worden. In totaal was er bijna 750.000 euro nodig. Dat bedrag is met bijna twee ton overschreden omdat luisteraars na het behalen van het laatste doel extra geld konden storten voor de goede doelen. Er is in totaal 927.127 euro opgehaald, laat 538 weten.
"Ondanks de heftige maatregelen die ons allemaal raken, waren we deze week één en hebben we met elkaar het verschil kunnen maken", zegt zenderdirecteur Coco Hermans. "Het was heel bijzonder om deze week alle uiteenlopende en aangrijpende verhalen te horen en mede hierdoor onze ogen te openen voor, veelal vergeten, problematieken in onze maatschappij."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het wordt deze week bijzonder zacht voor de tijd van het jaar. Weeronline meldt dat de temperatuur donderdag tot ongeveer 18 graden kan oplopen. Dat is twee keer zoveel als de gemiddelde temperatuur voor halverwege november, die rond de 9 graden ligt.
28 minuten geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El Día. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De meteorenzwerm Leoniden trekt vanaf volgend weekend voorbij. Volgens Weeronline zijn in een aantal nachten dan meer vallende sterren te zien dan normaal. Het beste moment om te kijken is maandagochtend 17 november om 06.00 uur, stelt het weerbureau.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op het Kralingseplein in Rotterdam is bij een schietincident in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw gewond geraakt. Er zijn twee mannen aangehouden, meldt de politie op X.
11 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - De brandweer heeft zaterdagavond veel werk gehad aan het blussen van een brand aan de Orgelhof in Etten-Leur, meldt de politie op X. De schade is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tegenover de Russische ambassade in Den Haag is een plaquette geplaatst voor de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, die vorig jaar overleed. De Haagse wethouder Robert Barker heeft die zaterdag onthuld, samen met de weduwe van de dissident. Het plaatje is op een bank geschroefd. In het Nederlands, Engels en Russisch staat erop: "Aleksej Navalny (1976-2024), gestorven voor vrijheid".
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) wil op 15 november demonstreren tegen te zwart geschminkte pieten bij de sinterklaasintochten in het Zeeuwse Yerseke en op Texel. De organisatie, die dit jaar voor het laatst actief is, zegt dat daar nog steeds zwarte pieten aanwezig zijn en pleit voor een racismevrije sinterklaasintocht.
1 dag geleden