Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Radicaal-rechtse politica Le Pen voor de rechter om verduistering

Radicaal-rechtse politica Le Pen voor de rechter om verduistering

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse radicaal-rechtse politica Marine Le Pen, haar partij Rassemblement National (RN) en 26 handlangers komen voor de rechter omdat ze worden verdacht van verduistering van Europees overheidsgeld tussen 2004 en 2016. Dat hebben twee onderzoeksrechters besloten, meldt justitie in Parijs.

De eerste zitting is op 27 maart, daarna gaat het verder in oktober en november. "Helaas komt deze beslissing niet als een verrassing", aldus een advocaat van Le Pen.

Het onderzoek naar meervoudig presidentskandidaat Le Pen en anderen begon in maart 2015, toen het Europees Parlement meldde dat het mogelijke onregelmatigheden had geconstateerd bij de salarissen van parlementaire medewerkers. Le Pen werd in juni 2017 aangeklaagd voor "schending van vertrouwen" en "medeplichtigheid", beschuldigingen die later werden veranderd in "verduistering van openbare middelen". Ze zat van 2004 tot 2017 in het Europees Parlement.

Het openbaar ministerie verdenkt de voormalige voorzitter van de RN (opvolger van de partij Front National) ervan een "frauduleus systeem te hebben opgezet voor het verduisteren van Europese fondsen ten voordele van zichzelf, via de fictieve tewerkstelling van parlementaire medewerkers".

De aangeklaagden kunnen worden veroordeeld tot maximaal tien jaar cel. Ook zijn er boetes mogelijk tot maximaal 1 miljoen euro of het dubbele van het bedrag van de opbrengst van het misdrijf.

Meer uit Buitenland

NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 vliegtuig gaan. Eerder op vrijdag werd bekend dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

4 minuten geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

3 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

3 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

5 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

5 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

6 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

6 uur geleden