Radicaal-islamitisch Iran executeert meer mensen dan vorig jaar
TEHERAN (ANP/AFP) - In het radicaal-islamitische Iran zijn dit jaar tot nu toe meer dan vijfhonderd mensen geëxecuteerd, veel meer dan in heel 2021. Dit is het hoogste aantal in vijf jaar. Volgens de in Noorwegen gevestigde mensenrechtengroep Iran Human Rights (IHR) gaat het al om 504 personen. De organisatie onderzoekt nog meldingen over andere mensen die naar verluidt zijn opgehangen.
Het cijfer komt naar buiten in een periode van groeiende bezorgdheid over het lot van betogers die de laatste maanden demonstreren tegen het regime en meer vrijheden eisen. Zeker zes deelnemers zijn al tot de doodstraf veroordeeld en de vrees is dat de autoriteiten dat op grote schaal gaan doen.
Zondag werden nog vier mensen geëxecuteerd omdat ze zouden hebben samengewerkt met de Israëlische inlichtingendienst. Zij werden ter dood veroordeeld zonder eerlijk proces, volgens IHR. "Deze executies zijn bedoeld om maatschappelijke angst te zaaien en de publieke aandacht af te leiden van het falen van de inlichtingendiensten van de Islamitische Republiek."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vier mannen gearresteerd die worden verdacht van spionage voor Iran. Nog eens zes anderen zijn aangehouden op verdenking van het helpen van een crimineel.
30 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft tijdens de slepende ruzie over de aanvoer van olie via Oekraïne gezegd dat hij belangrijke goederen die naar Oekraïne gaan, tegenhoudt. Hij zei in een gesprek met de publieke omroep dat hij de goederen tegenhoudt zolang het buurland de aanvoer van Russische olie via de Droezjba-oliepijpleiding blokkeert.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt in de nacht van donderdag op vrijdag "een grootschalige reeks aanvallen" te hebben uitgevoerd op Beiroet. Bij de nachtelijke aanvallen werden onder meer een commandocentrum en een dronedepot in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad getroffen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft aangekondigd zijn vergeldingsaanvallen uit te breiden. "De komende dagen krijgt de vijand te maken met intensievere en grootschaligere aanvallen", meldde de staatstelevisie, verwijzend naar het Khatam al-Anbiya centraal hoofdkwartier, dat in oorlogstijd het operationele commando over de Iraanse strijdkrachten voert.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
9 uur geleden