Radboudumc mag medisch specialist niet ontslaan
NIJMEGEN (ANP) - Het academische ziekenhuis Radboudumc in Nijmegen mag een medisch specialist/hoogleraar niet ontslaan. Anders dan de kantonrechter oordeelt zijn daar geen gronden voor, heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald.
Radboudumc had verzocht om de arbeidsovereenkomst te ontbinden wegens het niet goed functioneren van de medisch specialist. De wetenschapper ging daartegen in beroep.
"Er is niet gebleken van disfunctioneren dat een ontbinding rechtvaardigt", oordeelt het hof. De arts is sinds 1987 bij Radboudumc en was vanaf 2003 pijlervoorzitter van het team Gynaecologische oncologie. "Hij staat bekend als vooraanstaand wetenschapper en uitstekend medisch specialist. Ook ten aanzien van zijn functioneren als pijlervoorzitter heeft hij nooit kritiek ontvangen tot halverwege 2018", aldus het hof.
Onderzoek
Toen is door een extern bureau een onderzoek gedaan naar het klimaat binnen het team en de stijl van leidinggeven van de medisch specialist. "Naar aanleiding daarvan wenste Radboudumc kennelijk een verbetering van het functioneren van de medisch specialist op dat vlak. Zij heeft echter nagelaten dit jegens hem voldoende te concretiseren en heeft de medisch specialist geen gelegenheid gegeven zijn functioneren als pijlervoorzitter te verbeteren", stelt het gerechtshof.
Volgens het hof zal het inspanning kosten om de arbeidsrelatie weer te herstellen. "Maar dat betekent niet dat er sprake is van een zodanige verstoring in de arbeidsrelatie dat deze tot beëindiging van het dienstverband moet leiden. Ook op die grond is dus geen ontbinding mogelijk."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
6 uur geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.
10 uur geleden