Radboudumc: bril kan ontwikkeling kinderen met Down bevorderen
NIJMEGEN (ANP) - De ontwikkeling van kinderen met het syndroom van Down kan mogelijk worden verbeterd met behulp van een bifocale bril, die zowel het veraf als dichtbij zien corrigeert. Dat maakt het Radboudumc in Nijmegen althans op uit de resultaten van het promotieonderzoek van orthoptist en onderzoeker Christine de Weger-Zijlstra. Ze keek naar de effecten op werkgeheugen, selectieve aandacht, gedrag kunnen beheersen en flexibel kunnen denken.
Kinderen met Down zien niet alleen slecht in de verte, maar ook van dichtbij is hun zicht verstoord. Dit komt door afwijkingen in de hersenen en de ogen, waardoor scherpstellen erg lastig is, legt het centrum uit. Genoemde kinderen krijgen doorgaans echter een gewone, unifocale bril die alleen het zicht veraf verbetert.
Bij het onderzoek onder ruim honderd kinderen tussen de twee en de zestien werd een bifocale bril toegepast. De kinderen zagen daardoor dus ook beter van dichtbij, terwijl tevens het bij deze groep veel voorkomende scheelzien werd verminderd. "We zagen bovendien de sterkste ontwikkeling bij de kinderen met de grootste verbetering van hun zicht. Dit onderstreept het belang van goed zicht van veraf én dichtbij voor de ontwikkeling van het kind", aldus De Weger.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
7 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geleden