Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Radar: energiebemiddelaars blijven bellen ondanks verbod

Radar: energiebemiddelaars blijven bellen ondanks verbod

HILVERSUM (ANP) - Energiebemiddelaars zijn consumenten ook na 1 juli vorig jaar blijven bellen ondanks dat dit niet meer mag. Dat meldt consumentenprogramma Radar na eigen onderzoek. Zo'n 60 procent van de 14.000 ondervraagden stelde nog altijd door de bedrijven gebeld te worden. Vrijwel iedereen geeft aan de belletjes vervelend te vinden. Slechts 4 procent heeft er geen problemen mee.

Op 1 juli vorig jaar ging de nieuwe Telemarketing-wet in. Die bepaalde dat bedrijven alleen nog mogen bellen als een consument daar uitdrukkelijke toestemming voor heeft gegeven of eerder klant is geweest van het bedrijf. Die wet verving het Bel-me-niet-register.

De nieuwe wet biedt ook het zogeheten recht van verzet. Daarbij kan een consument aangeven niet meer gebeld te willen worden, maar ook daar hebben bedrijven maling aan. 84 procent van de mensen die daar gebruik van maakten werd daarna toch opnieuw gebeld.

De respondenten in het Radar-onderzoek noemden vooral veel energiebemiddelaars en ook - energiebedrijven. Die belden ook nog eens vaak van wisselende nummers die als Radar terugbelde aangaven dat ze niet in energie bemiddelden of dat de redactie verkeerd verbonden was. Ook kreeg Radar bij een deel van de nummers de melding dat dit niet meer bestond.

Meer uit Financieel

AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

1 uur geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

1 uur geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

1 uur geleden
TUI-baas denkt dat ophalen gestrande klanten enkele dagen duurt

HANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.

1 uur geleden
Inflatie kan fors stijgen bij langdurige oorlog Iran, zegt ECB

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.

2 uur geleden
Schade aan Amazon-datacenters gevolg van droneaanvallen

SEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.

2 uur geleden