Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Racismecoördinator: politie-ervaringen van mensen serieus nemen

Racismecoördinator: politie-ervaringen van mensen serieus nemen

DEN HAAG (ANP) - De ervaringen van mensen met de politie moeten serieus genomen worden, en daarom pleit de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh voor vervolgonderzoek. Dat zegt een woordvoerster namens Baldewsingh in reactie op de Veiligheidsmonitor 2023 van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat deed voor het eerst onderzoek naar de mate waarop afkomst en uiterlijk volgens mensen zelf aanleiding vormden voor een politiecontrole.

"Het gaat hier om een enquête naar perceptie", zegt de woordvoerster. "Natuurlijk moeten we daar serieus naar kijken, want als mensen het gevoel hebben dat ze onheus bejegend worden schaadt dat hun vertrouwen in de politie. Met aanvullend kwantitatief onderzoek zou je harde cijfers hebben."

Mensen die in het buitenland zijn geboren, of ouders met een migratieachtergrond hebben, zeggen in de monitor van het CBS dat ze vaker gecontroleerd zijn door de politie dan mensen met een Nederlandse herkomst. Ze denken ook vaker dat hun afkomst, huidskleur of uiterlijk een reden was voor die controle. Onder Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond denkt 35 procent dat een controle te maken heeft met afkomst, uiterlijk of huidskleur. Onder mensen wier ouders Turks of Surinaams zijn, denkt 31 procent een verband te zien. Bij Nederlanders zonder migratieachtergrond denkt maar 4 procent dat.

De NCDR heeft het onderwerp op de agenda staan en heeft in het Nationaal Programma dit jaar "twee versterkingen" opgenomen over etnisch profileren. "Die gaan over de verbetering van de klachtbehandeling bij etnisch profileren en het versterken van de bestaande aanpak bij de politie", aldus de woordvoerder. De coördinator zegt de ontwikkelingen hiervan "kritisch" te blijven volgen.

Meer uit Binnenland

Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

1 uur geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

8 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

14 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

14 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

15 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

15 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

17 uur geleden