Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Racismecoördinator: politie-ervaringen van mensen serieus nemen

Racismecoördinator: politie-ervaringen van mensen serieus nemen

DEN HAAG (ANP) - De ervaringen van mensen met de politie moeten serieus genomen worden, en daarom pleit de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh voor vervolgonderzoek. Dat zegt een woordvoerster namens Baldewsingh in reactie op de Veiligheidsmonitor 2023 van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat deed voor het eerst onderzoek naar de mate waarop afkomst en uiterlijk volgens mensen zelf aanleiding vormden voor een politiecontrole.

"Het gaat hier om een enquête naar perceptie", zegt de woordvoerster. "Natuurlijk moeten we daar serieus naar kijken, want als mensen het gevoel hebben dat ze onheus bejegend worden schaadt dat hun vertrouwen in de politie. Met aanvullend kwantitatief onderzoek zou je harde cijfers hebben."

Mensen die in het buitenland zijn geboren, of ouders met een migratieachtergrond hebben, zeggen in de monitor van het CBS dat ze vaker gecontroleerd zijn door de politie dan mensen met een Nederlandse herkomst. Ze denken ook vaker dat hun afkomst, huidskleur of uiterlijk een reden was voor die controle. Onder Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond denkt 35 procent dat een controle te maken heeft met afkomst, uiterlijk of huidskleur. Onder mensen wier ouders Turks of Surinaams zijn, denkt 31 procent een verband te zien. Bij Nederlanders zonder migratieachtergrond denkt maar 4 procent dat.

De NCDR heeft het onderwerp op de agenda staan en heeft in het Nationaal Programma dit jaar "twee versterkingen" opgenomen over etnisch profileren. "Die gaan over de verbetering van de klachtbehandeling bij etnisch profileren en het versterken van de bestaande aanpak bij de politie", aldus de woordvoerder. De coördinator zegt de ontwikkelingen hiervan "kritisch" te blijven volgen.

Meer uit Binnenland

Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

2 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

4 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

5 uur geleden
Man zwaargewond na steekpartij in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

7 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

7 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

15 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

18 uur geleden