Racismecoördinator: politie-ervaringen van mensen serieus nemen
DEN HAAG (ANP) - De ervaringen van mensen met de politie moeten serieus genomen worden, en daarom pleit de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) Rabin Baldewsingh voor vervolgonderzoek. Dat zegt een woordvoerster namens Baldewsingh in reactie op de Veiligheidsmonitor 2023 van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat deed voor het eerst onderzoek naar de mate waarop afkomst en uiterlijk volgens mensen zelf aanleiding vormden voor een politiecontrole.
"Het gaat hier om een enquête naar perceptie", zegt de woordvoerster. "Natuurlijk moeten we daar serieus naar kijken, want als mensen het gevoel hebben dat ze onheus bejegend worden schaadt dat hun vertrouwen in de politie. Met aanvullend kwantitatief onderzoek zou je harde cijfers hebben."
Mensen die in het buitenland zijn geboren, of ouders met een migratieachtergrond hebben, zeggen in de monitor van het CBS dat ze vaker gecontroleerd zijn door de politie dan mensen met een Nederlandse herkomst. Ze denken ook vaker dat hun afkomst, huidskleur of uiterlijk een reden was voor die controle. Onder Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond denkt 35 procent dat een controle te maken heeft met afkomst, uiterlijk of huidskleur. Onder mensen wier ouders Turks of Surinaams zijn, denkt 31 procent een verband te zien. Bij Nederlanders zonder migratieachtergrond denkt maar 4 procent dat.
De NCDR heeft het onderwerp op de agenda staan en heeft in het Nationaal Programma dit jaar "twee versterkingen" opgenomen over etnisch profileren. "Die gaan over de verbetering van de klachtbehandeling bij etnisch profileren en het versterken van de bestaande aanpak bij de politie", aldus de woordvoerder. De coördinator zegt de ontwikkelingen hiervan "kritisch" te blijven volgen.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
51 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
5 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
5 uur geleden