Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Racismebestrijder eist helderheid van premier Schoof

Racismebestrijder eist helderheid van premier Schoof

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof moet "klare wijn schenken" door helderheid te geven over wat er maandag in de ministerraad is gezegd. Dat meldt Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme Rabin Baldewsingh. Vrijdag diende staatssecretaris Nora Achahbar (NSC) haar ontslag in uit onvrede over uitspraken van kabinetsleden over mensen met een migratieachtergrond, waarna een kabinetscrisis ontstond.

Achahbar is volgens de coördinator "de enige die moed heeft om een norm te stellen en artikel 1 van de Grondwet hoog in het vaandel heeft". Hij vraagt zich af waarom andere NSC-bewindslieden, die zeggen rechtsstatelijkheid hoog in het vaandel te hebben, aanblijven.

Schoof ontkent dat er racistische uitspraken zijn gedaan in de ministerraad van maandag, maar Baldewsingh vraagt zich af waarom hij dit zo vaak herhaalt. "Is er dan toch iets voorgevallen? Hij heeft zo wel de schijn gewekt." Het is volgens de coördinator dan ook zaak dat de premier de twijfel wegneemt door "vandaag, morgen, maar eigenlijk gister" te melden wat er gezegd is. Als hij dit niet doet, is de geloofwaardigheid van Schoof volgens Baldewsingh in het geding.

Excuses

Het geweld in Amsterdam rond het duel Ajax - Maccabi Tel Aviv liet volgens Schoof en staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) zien dat Nederland een "integratieprobleem" heeft. Nobel heeft volgens Baldewsingh de taak om mensen te verbinden, maar heeft nu juist "verdeeldheid gezaaid en dat is een hele kwalijke zaak". Hij vindt dat de premier en de staatssecretaris hun woorden moeten terugnemen en excuses moeten maken.

Volgens Baldewsingh heeft het kabinet na de rellen in Amsterdam discriminatie bestreden door een andere groep racistisch te bejegenen. Een "moslimgroep" wordt "duidelijk weggepest", vindt hij. De koelkast waarin Wilders bepaalde standpunten zou hebben gezet, is wat de coördinator betreft weer opengegaan door "het integratievraagstuk uit de la te halen". Baldewsingh zegt niet akkoord te willen gaan met het normaliseren "van iets wat niet normaal is" en hoopt dat de stille meerderheid in Nederland nu van zich laat horen. "Het is niet oké dat deze meerderheid toeziet hoe groepen in de samenleving op basis van persoonlijke kenmerken weggezet worden, dat is racisme."

Meer uit Binnenland

Rechter geeft Universal gelijk in offline halen parodie ABBA-hit

UTRECHT (ANP) - Het nummer Dikke Pens van carnavalsgroep De Kapotte Kachels is volgens de rechter terecht offline gehaald door Universal Music. De parodie op de hit 'Take A Chance On Me' maakt volgens de rechtbank in Utrecht inbreuk op de auteursrechten van de oorspronkelijke makers, Benny Andersson en Björn Ulvaeus van de groep ABBA.

2 uur geleden
Rennie Rijpma vertrekt bij AD en wordt mediadirecteur KRO-NCRV

ROTTERDAM (ANP) - Hoofdredacteur Rennie Rijpma gaat weg bij het AD. Zij wordt op 1 oktober mediadirecteur van KRO-NCRV. Dat hebben het AD en de omroep bekendgemaakt.

3 uur geleden
Op meer zwemlocaties geldt waarschuwing voor gezondheidsrisico's

DEN HAAG (ANP) - Er wordt op fors meer zwemlocaties gewaarschuwd voor slechte waterkwaliteit, blijkt uit een analyse van het ANP van data van Zwemwater.nl. Bij het vorige peilmoment aan het einde van juni werd op 46 locaties gewaarschuwd voor gezondheidsrisico's. Op dit moment geldt dat voor 104 zwemplekken.

5 uur geleden
Ontruiming om zeer grote brand in Beekbergen

BEEKBERGEN (ANP) - Vanwege een zeer grote brand in een pand in het Gelderse Beekbergen werken hulpdiensten daar aan een ontruiming. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio gaat het waarschijnlijk om een zorgcentrum voor jongeren. Het is nog niet duidelijk of alle mensen die bij het uitbreken van de brand aanwezig waren, het pand hebben verlaten.

12 uur geleden
Bewoners ontruimde woningen Amsterdam-West mogen naar huis

AMSTERDAM (ANP) - De omgeving van de Nierkerkestraat in Amsterdam-West is weer vrijgegeven, meldt de politie. Dinsdagmiddag crashte daar na een politieachtervolging een auto met daarin explosief materiaal. Alle bewoners van de huizen die werden ontruimd, mogen naar huis.

15 uur geleden
Media: Nederlander omgekomen bij bootongeluk Iguaçu-watervallen

FOZ DO IGUAÇU (ANP) - Een 26-jarige Nederlander is op dinsdagmiddag overleden bij een ongeluk tijdens een bootsafari bij de Iguaçu-watervallen op de grens van Brazilië en Argentinië. Dat melden verschillende media uit de regio. Er zouden meerdere Nederlanders op de boot hebben gezeten.

15 uur geleden
Duizenden mensen bijeen in Amsterdam na aanslag Pride Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Homomonument in Amsterdam zijn dinsdagavond enkele duizenden mensen samengekomen om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag op de Pride in Berlijn afgelopen zaterdag. Daarbij kwam een vrouw om het leven en raakten tientallen mensen gewond.

17 uur geleden