Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Racismebestrijder eist helderheid van premier Schoof

Racismebestrijder eist helderheid van premier Schoof

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof moet "klare wijn schenken" door helderheid te geven over wat er maandag in de ministerraad is gezegd. Dat meldt Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme Rabin Baldewsingh. Vrijdag diende staatssecretaris Nora Achahbar (NSC) haar ontslag in uit onvrede over uitspraken van kabinetsleden over mensen met een migratieachtergrond, waarna een kabinetscrisis ontstond.

Achahbar is volgens de coördinator "de enige die moed heeft om een norm te stellen en artikel 1 van de Grondwet hoog in het vaandel heeft". Hij vraagt zich af waarom andere NSC-bewindslieden, die zeggen rechtsstatelijkheid hoog in het vaandel te hebben, aanblijven.

Schoof ontkent dat er racistische uitspraken zijn gedaan in de ministerraad van maandag, maar Baldewsingh vraagt zich af waarom hij dit zo vaak herhaalt. "Is er dan toch iets voorgevallen? Hij heeft zo wel de schijn gewekt." Het is volgens de coördinator dan ook zaak dat de premier de twijfel wegneemt door "vandaag, morgen, maar eigenlijk gister" te melden wat er gezegd is. Als hij dit niet doet, is de geloofwaardigheid van Schoof volgens Baldewsingh in het geding.

Excuses

Het geweld in Amsterdam rond het duel Ajax - Maccabi Tel Aviv liet volgens Schoof en staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) zien dat Nederland een "integratieprobleem" heeft. Nobel heeft volgens Baldewsingh de taak om mensen te verbinden, maar heeft nu juist "verdeeldheid gezaaid en dat is een hele kwalijke zaak". Hij vindt dat de premier en de staatssecretaris hun woorden moeten terugnemen en excuses moeten maken.

Volgens Baldewsingh heeft het kabinet na de rellen in Amsterdam discriminatie bestreden door een andere groep racistisch te bejegenen. Een "moslimgroep" wordt "duidelijk weggepest", vindt hij. De koelkast waarin Wilders bepaalde standpunten zou hebben gezet, is wat de coördinator betreft weer opengegaan door "het integratievraagstuk uit de la te halen". Baldewsingh zegt niet akkoord te willen gaan met het normaliseren "van iets wat niet normaal is" en hoopt dat de stille meerderheid in Nederland nu van zich laat horen. "Het is niet oké dat deze meerderheid toeziet hoe groepen in de samenleving op basis van persoonlijke kenmerken weggezet worden, dat is racisme."

Meer uit Binnenland

Drone ingezet om hotspots te vinden bij brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.

2 uur geleden
Veel overlast door grote brand bij recyclingbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.

4 uur geleden
Boeren met tractoren demonstreren in Maas en Waal

BENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.

6 uur geleden
Cel en tbs voor geweld tegen verpleegkundigen Mentrum

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.

8 uur geleden
Waterschap Rijnland pakt twee dijken met scheuren aan

LEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.

9 uur geleden
Nederland stuurt militairen naar oefening in Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.

9 uur geleden
Extra maatregelen moeten vrachtverkeer Merwedebrug terugdringen

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.

10 uur geleden