Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Racismebestrijder eist helderheid van premier Schoof

Racismebestrijder eist helderheid van premier Schoof

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof moet "klare wijn schenken" door helderheid te geven over wat er maandag in de ministerraad is gezegd. Dat meldt Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme Rabin Baldewsingh. Vrijdag diende staatssecretaris Nora Achahbar (NSC) haar ontslag in uit onvrede over uitspraken van kabinetsleden over mensen met een migratieachtergrond, waarna een kabinetscrisis ontstond.

Achahbar is volgens de coördinator "de enige die moed heeft om een norm te stellen en artikel 1 van de Grondwet hoog in het vaandel heeft". Hij vraagt zich af waarom andere NSC-bewindslieden, die zeggen rechtsstatelijkheid hoog in het vaandel te hebben, aanblijven.

Schoof ontkent dat er racistische uitspraken zijn gedaan in de ministerraad van maandag, maar Baldewsingh vraagt zich af waarom hij dit zo vaak herhaalt. "Is er dan toch iets voorgevallen? Hij heeft zo wel de schijn gewekt." Het is volgens de coördinator dan ook zaak dat de premier de twijfel wegneemt door "vandaag, morgen, maar eigenlijk gister" te melden wat er gezegd is. Als hij dit niet doet, is de geloofwaardigheid van Schoof volgens Baldewsingh in het geding.

Excuses

Het geweld in Amsterdam rond het duel Ajax - Maccabi Tel Aviv liet volgens Schoof en staatssecretaris Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) zien dat Nederland een "integratieprobleem" heeft. Nobel heeft volgens Baldewsingh de taak om mensen te verbinden, maar heeft nu juist "verdeeldheid gezaaid en dat is een hele kwalijke zaak". Hij vindt dat de premier en de staatssecretaris hun woorden moeten terugnemen en excuses moeten maken.

Volgens Baldewsingh heeft het kabinet na de rellen in Amsterdam discriminatie bestreden door een andere groep racistisch te bejegenen. Een "moslimgroep" wordt "duidelijk weggepest", vindt hij. De koelkast waarin Wilders bepaalde standpunten zou hebben gezet, is wat de coördinator betreft weer opengegaan door "het integratievraagstuk uit de la te halen". Baldewsingh zegt niet akkoord te willen gaan met het normaliseren "van iets wat niet normaal is" en hoopt dat de stille meerderheid in Nederland nu van zich laat horen. "Het is niet oké dat deze meerderheid toeziet hoe groepen in de samenleving op basis van persoonlijke kenmerken weggezet worden, dat is racisme."

Meer uit Binnenland

Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

7 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

10 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

11 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

12 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

13 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

13 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

15 uur geleden