Racisme op werkvloer verbaast vakbonden niets
DEN HAAG (ANP) - Bestuurder Kitty Jong van vakbond FNV kijkt niet op van het nieuws dat één op de tien ambtenaren bij de rijksoverheid het afgelopen jaar te maken had met racisme op de werkvloer. "Als ik dit soort cijfers zie dan schrik ik daar altijd van. Verbaast het me? Nee."
Volgens de vakbondsbestuurder passen de cijfers binnen het beeld dat de FNV heeft. Uit eigen onderzoek van de vakbond blijkt dat racisme na pesten en intimidatie de meest voorkomende vorm is van grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer, vertelt Jong. "Het is absoluut zeer zorgwekkend, vooral als dit bij de overheid zo is."
De vakbondsvrouw vermoedt dat het probleem nog veel groter is. "Ik denk dat dit het topje van de ijsberg is", aldus Jong. "We weten dat lang niet iedereen meldt, zeker niet bij de overheid, waar een enorme angstcultuur heerst."
Ook vakbond CNV herkent de geluiden, en spreekt van "een breder gevoel van onveiligheid, niet alleen bij de overheid". De vakbond laat via een woordvoerster weten de cijfers "schokkend" te vinden. "Iedere ambtenaar die racisme ervaart, is er een te veel."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
14 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
15 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
15 uur geleden