Racisme op werkvloer verbaast vakbonden niets
DEN HAAG (ANP) - Bestuurder Kitty Jong van vakbond FNV kijkt niet op van het nieuws dat één op de tien ambtenaren bij de rijksoverheid het afgelopen jaar te maken had met racisme op de werkvloer. "Als ik dit soort cijfers zie dan schrik ik daar altijd van. Verbaast het me? Nee."
Volgens de vakbondsbestuurder passen de cijfers binnen het beeld dat de FNV heeft. Uit eigen onderzoek van de vakbond blijkt dat racisme na pesten en intimidatie de meest voorkomende vorm is van grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer, vertelt Jong. "Het is absoluut zeer zorgwekkend, vooral als dit bij de overheid zo is."
De vakbondsvrouw vermoedt dat het probleem nog veel groter is. "Ik denk dat dit het topje van de ijsberg is", aldus Jong. "We weten dat lang niet iedereen meldt, zeker niet bij de overheid, waar een enorme angstcultuur heerst."
Ook vakbond CNV herkent de geluiden, en spreekt van "een breder gevoel van onveiligheid, niet alleen bij de overheid". De vakbond laat via een woordvoerster weten de cijfers "schokkend" te vinden. "Iedere ambtenaar die racisme ervaart, is er een te veel."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
13 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
14 uur geleden