Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Racisme op werkvloer verbaast vakbonden niets

Racisme op werkvloer verbaast vakbonden niets

DEN HAAG (ANP) - Bestuurder Kitty Jong van vakbond FNV kijkt niet op van het nieuws dat één op de tien ambtenaren bij de rijksoverheid het afgelopen jaar te maken had met racisme op de werkvloer. "Als ik dit soort cijfers zie dan schrik ik daar altijd van. Verbaast het me? Nee."

Volgens de vakbondsbestuurder passen de cijfers binnen het beeld dat de FNV heeft. Uit eigen onderzoek van de vakbond blijkt dat racisme na pesten en intimidatie de meest voorkomende vorm is van grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer, vertelt Jong. "Het is absoluut zeer zorgwekkend, vooral als dit bij de overheid zo is."

De vakbondsvrouw vermoedt dat het probleem nog veel groter is. "Ik denk dat dit het topje van de ijsberg is", aldus Jong. "We weten dat lang niet iedereen meldt, zeker niet bij de overheid, waar een enorme angstcultuur heerst."

Ook vakbond CNV herkent de geluiden, en spreekt van "een breder gevoel van onveiligheid, niet alleen bij de overheid". De vakbond laat via een woordvoerster weten de cijfers "schokkend" te vinden. "Iedere ambtenaar die racisme ervaart, is er een te veel."

Meer uit Binnenland

Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

2 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

4 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

6 uur geleden
Argentinië doet onderzoek naar hantavirus in vertrekstad Hondius

USHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.

6 uur geleden
Twee vrouwen aangehouden om kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.

7 uur geleden
WHO-baas Tedros dankt Tenerife voor hulp met Hondius

GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.

10 uur geleden
OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

13 uur geleden