Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Racisme in Den Bosch gaat de wereld rond

Racisme in Den Bosch gaat de wereld rond

DEN HAAG (ANP) - Het racistische incident dat zondag plaatsvond bij FC Den Bosch - Excelsior Rotterdam is uitgegroeid tot wereldnieuws. Vrijwel alle internationale persbureau's besteden er aandacht aan, ook de Amerikaanse zender CNN kwam met een uitgebreid verhaal.

Het slachtoffer van de racistische uitingen, Ahmad Mendes Moreira van Excelsior, wordt uitgebreid geciteerd met zijn eerste reactie die hij deed bij FOX Sports. Ook wordt melding gemaakt van het feit dat FC Den Bosch-trainer Erik van der Ven hem aanvankelijk een zielig mannetje noemde. De coach nuanceerde dat later.

Persbureau Reuters bracht een groot artikel, opgehangen aan het gegeven dat het Openbaar Ministerie een onderzoek instelt. Ook hier werd Mendes Moreira aan het woord gelaten. Het Duitse DPA spreekt van een 'racisme schandaal' in de Nederlandse eerste divisie. "Zodra Mendes Moreira aan de bal was werden er liederen over 'Schwarzen Peter' gezongen", aldus het persagentschap. Er werd ook verwezen naar enkele voorvallen, waarbij gekleurde Duitse spelers betrokken waren.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

7 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

7 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

7 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

8 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

9 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

9 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

9 uur geleden