Racisme in Den Bosch gaat de wereld rond
DEN HAAG (ANP) - Het racistische incident dat zondag plaatsvond bij FC Den Bosch - Excelsior Rotterdam is uitgegroeid tot wereldnieuws. Vrijwel alle internationale persbureau's besteden er aandacht aan, ook de Amerikaanse zender CNN kwam met een uitgebreid verhaal.
Het slachtoffer van de racistische uitingen, Ahmad Mendes Moreira van Excelsior, wordt uitgebreid geciteerd met zijn eerste reactie die hij deed bij FOX Sports. Ook wordt melding gemaakt van het feit dat FC Den Bosch-trainer Erik van der Ven hem aanvankelijk een zielig mannetje noemde. De coach nuanceerde dat later.
Persbureau Reuters bracht een groot artikel, opgehangen aan het gegeven dat het Openbaar Ministerie een onderzoek instelt. Ook hier werd Mendes Moreira aan het woord gelaten. Het Duitse DPA spreekt van een 'racisme schandaal' in de Nederlandse eerste divisie. "Zodra Mendes Moreira aan de bal was werden er liederen over 'Schwarzen Peter' gezongen", aldus het persagentschap. Er werd ook verwezen naar enkele voorvallen, waarbij gekleurde Duitse spelers betrokken waren.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
25 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
31 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
35 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
5 uur geleden