Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Racisme in Den Bosch gaat de wereld rond

Racisme in Den Bosch gaat de wereld rond

DEN HAAG (ANP) - Het racistische incident dat zondag plaatsvond bij FC Den Bosch - Excelsior Rotterdam is uitgegroeid tot wereldnieuws. Vrijwel alle internationale persbureau's besteden er aandacht aan, ook de Amerikaanse zender CNN kwam met een uitgebreid verhaal.

Het slachtoffer van de racistische uitingen, Ahmad Mendes Moreira van Excelsior, wordt uitgebreid geciteerd met zijn eerste reactie die hij deed bij FOX Sports. Ook wordt melding gemaakt van het feit dat FC Den Bosch-trainer Erik van der Ven hem aanvankelijk een zielig mannetje noemde. De coach nuanceerde dat later.

Persbureau Reuters bracht een groot artikel, opgehangen aan het gegeven dat het Openbaar Ministerie een onderzoek instelt. Ook hier werd Mendes Moreira aan het woord gelaten. Het Duitse DPA spreekt van een 'racisme schandaal' in de Nederlandse eerste divisie. "Zodra Mendes Moreira aan de bal was werden er liederen over 'Schwarzen Peter' gezongen", aldus het persagentschap. Er werd ook verwezen naar enkele voorvallen, waarbij gekleurde Duitse spelers betrokken waren.

Meer uit Voetbal

Iraanse aanvaller Jahanbakhsh bij Excelsior terug in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Alireza Jahanbakhsh speelt dit seizoen voor Excelsior in de Eredivisie. De rechtsbuiten was transfervrij na zijn vertrek bij de Belgische club Dender. Hij kwam met Iran uit op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Floranus akkoord met voorstel aanklager van drie duels schorsing

ZWOLLE (ANP) - Sherel Floranus is akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal na zijn rode kaart in het verloren thuisduel van zondag met Ajax (0-2). De linksback is drie duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.

2 uur geleden
Directeur Manders neemt afscheid van Lommel

LOMMEL (ANP) - Mattijs Manders heeft na twee jaar afscheid genomen van Lommel. Onder leiding van de Nederlandse directeur promoveerde de voetbalclub afgelopen seizoen naar het hoogste niveau in België.

2 uur geleden
Verdediger Nuytinck in selectie NEC voor return tegen Olympiakos

NIJMEGEN (ANP) - NEC-verdediger Bram Nuytinck is fit genoeg om dinsdag in Nijmegen tegen Olympiakos in actie te kunnen komen. NEC-trainer Dick Schreuder heeft een dag voor de return in de derde voorronde van de Champions League bekendgemaakt dat Nuytinck bij de selectie zit. De heenwedstrijd in Griekenland eindigde vorige week in een 0-0 gelijkspel.

4 uur geleden
UEFA, AFC en CONCACAF halen uit naar Infantino in open brief

NYON/KUALA LUMPUR/MIAMI (ANP) - De voetbalbonden van Europa (UEFA), Azië (AFC) en Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) hebben maandag in een open brief hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt Fransman Digne over van Aston Villa

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft linksback Lucas Digne overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige Franse international heeft in Parijs een contract voor drie jaar getekend, meldt PSG.

20 uur geleden
Sc Heerenveen begint aan seizoen met winst op FC Twente

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is het seizoen begonnen met een 1-0-zege op FC Twente. Luca Oyen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd in Friesland.

20 uur geleden