Racisme in Den Bosch gaat de wereld rond
DEN HAAG (ANP) - Het racistische incident dat zondag plaatsvond bij FC Den Bosch - Excelsior Rotterdam is uitgegroeid tot wereldnieuws. Vrijwel alle internationale persbureau's besteden er aandacht aan, ook de Amerikaanse zender CNN kwam met een uitgebreid verhaal.
Het slachtoffer van de racistische uitingen, Ahmad Mendes Moreira van Excelsior, wordt uitgebreid geciteerd met zijn eerste reactie die hij deed bij FOX Sports. Ook wordt melding gemaakt van het feit dat FC Den Bosch-trainer Erik van der Ven hem aanvankelijk een zielig mannetje noemde. De coach nuanceerde dat later.
Persbureau Reuters bracht een groot artikel, opgehangen aan het gegeven dat het Openbaar Ministerie een onderzoek instelt. Ook hier werd Mendes Moreira aan het woord gelaten. Het Duitse DPA spreekt van een 'racisme schandaal' in de Nederlandse eerste divisie. "Zodra Mendes Moreira aan de bal was werden er liederen over 'Schwarzen Peter' gezongen", aldus het persagentschap. Er werd ook verwezen naar enkele voorvallen, waarbij gekleurde Duitse spelers betrokken waren.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
14 uur geleden