
Raceverbod voor Rus Mazepin in Britse grand prix
LONDEN (ANP) - De Russische Formule 1-coureur Nikita Mazepin weet nu al dat hij in juli niet kan meedoen aan de Grote Prijs van Groot-Brittannië op het circuit van Silverstone. Dat is het gevolg van het besluit van de Britse autosportfederatie om coureurs met een Russische of Belarussische licentie te weren van races in het Verenigd Koninkrijk.
Dat raceverbod van Motorsport UK volgde een dag nadat de internationale autosportfederatie FIA besloot dat coureurs uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag kunnen meedoen aan internationale races. "Wij staan achter het Oekraïense volk en de motorsportgemeenschap na de invasie en de onaanvaardbare acties die hebben plaatsgevonden", zei voorzitter David Richards. "Dit is het moment voor de internationale motorsportgemeenschap om in actie te komen en steun te betuigen aan de bevolking van Oekraïne en onze collega's van de Oekraïense autosportbond."
Hoewel Mazepin startgerechtigd blijft voor de overige Formule 1-races, is zijn positie bij de Amerikaanse renstal Haas in het geding. Zijn vader Dmitri Mazepin is eigenaar van het Russische kunstmestbedrijf Uralkali, een van de grote sponsors van Haas. Het team besloot na de inval van Rusland in Oekraïne de uitingen van Uralkali van de auto's te verwijderen. Mogelijk snijdt Haas de banden helemaal door met het bedrijf en de coureur.
Eerder besloot de FIA al dat de Grote Prijs van Rusland in Sotsji dit jaar niet doorgaat.
Meer uit Sport
WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de halve finales bereikt van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander rekende in de kwartfinales af met de Chinees Bu Yunchaokete in drie sets: 6-3 5-7 6-3. Over een paar uur speelt hij al zijn volgende partij.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in Brussel op imponerende wijze de 1500 meter gewonnen. De pas 20-jarige Oosterhouter snelde naar de winst in 3.30,58. Hij kwam bijna een seconde eerder over de meet dan de Keniaan Phanuel Kipkosgei Koech, die als tweede eindigde in 3.31,41. De Amerikaan Yared Nuguse werd derde in 3.31,51.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong kan zich opmaken voor zijn debuut in het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer rondde het kwalificatietoernooi succesvol af met een duidelijke zege in de derde ronde op de Amerikaan Mitchell Krueger: 6-4 6-1.
3 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel had naar eigen zeggen niet de beste benen, maar wist niettemin de derde etappe van de Renewi Tour te winnen. Met een uiterste krachtsinspanning sprintte hij in Geraardsbergen zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens eraf. "Ik had niet de beste benen, maar ging ook niet echt kapot. Dat is exact wat ik nodig heb om in een betere vorm te komen: lang diep gaan", zei hij bij de finish tegen Sporza.
6 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de derde etappe gewonnen van de Renewi Tour, de vijfdaagse etappekoers door Nederland en België. De Nederlandse toprenner kwam in een heuvelachtige rit over 182 kilometer als eerste aan op de Vesten van Geraardsbergen. Hij klopte in de eindsprint zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Damiano Caruso verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De Italiaan heeft donderdag een hand gebroken bij een valpartij tijdens een training.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik zijn in een hotel bij Schiphol slaags geraakt bij een staredown een dag voor hun gevecht in Ahoy. Ze kwamen met elkaar in aanraking bij het officiële weegmoment voor Glory 103, waarna er een handgemeen ontstond. Beveiligers moesten Rigters en Ben Saddik weghalen.
9 uur geleden