Race voor meerderheid in Huis van Afgevaardigden nog niet beslist
WASHINGTON (ANP) - Het is nog niet duidelijk welke partij de meerderheid krijgt in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. In veel kiesdistricten worden nog stemmen geteld en zowel de Democraten als de Republikeinen maken nog kans.
Voor de verkiezingen hadden de Republikeinen 220 zetels en de Democraten 212. Volgens CNN heeft de partij van Donald Trump nu zeker 201 districten gewonnen en de partij van Kamala Harris 174. Er zijn nog 57 races die nog niet beslist zijn.
Trump heeft de overwinning bij de presidentsverkiezing al opgeëist en hoewel alleen Fox News hem vooralsnog tot winnaar heeft uitgeroepen, is de kans klein dat Harris er nog met de winst vandoor gaat. Verschillende media hebben ook al voorspeld dat de Republikeinen een meerderheid behalen in de Senaat.
Als de partij ook nog het Huis in handen krijgt, zou dat meer macht betekenen voor Trump. Hij heeft dan geen steun van Democraten nodig om wetgeving aangenomen te krijgen. Trump claimde in zijn toespraak al dat zijn partij het Huis kan behouden, maar er zijn nog geen media die dat hebben verklaard.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
2 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
4 uur geleden