Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Race voor meerderheid in Huis van Afgevaardigden nog niet beslist

Race voor meerderheid in Huis van Afgevaardigden nog niet beslist

WASHINGTON (ANP) - Het is nog niet duidelijk welke partij de meerderheid krijgt in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. In veel kiesdistricten worden nog stemmen geteld en zowel de Democraten als de Republikeinen maken nog kans.

Voor de verkiezingen hadden de Republikeinen 220 zetels en de Democraten 212. Volgens CNN heeft de partij van Donald Trump nu zeker 201 districten gewonnen en de partij van Kamala Harris 174. Er zijn nog 57 races die nog niet beslist zijn.

Trump heeft de overwinning bij de presidentsverkiezing al opgeëist en hoewel alleen Fox News hem vooralsnog tot winnaar heeft uitgeroepen, is de kans klein dat Harris er nog met de winst vandoor gaat. Verschillende media hebben ook al voorspeld dat de Republikeinen een meerderheid behalen in de Senaat.

Als de partij ook nog het Huis in handen krijgt, zou dat meer macht betekenen voor Trump. Hij heeft dan geen steun van Democraten nodig om wetgeving aangenomen te krijgen. Trump claimde in zijn toespraak al dat zijn partij het Huis kan behouden, maar er zijn nog geen media die dat hebben verklaard.

Meer uit Buitenland

Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

16 minuten geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

19 minuten geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

28 minuten geleden
NAVO neemt ideeën VS over Europesere NAVO over, verwacht Rutte

BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.

2 uur geleden
Oekraïne en Litouwen sluiten dronedeal

BOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".

2 uur geleden
Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

4 uur geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

4 uur geleden