Race voor meerderheid in Huis van Afgevaardigden nog niet beslist
WASHINGTON (ANP) - Het is nog niet duidelijk welke partij de meerderheid krijgt in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. In veel kiesdistricten worden nog stemmen geteld en zowel de Democraten als de Republikeinen maken nog kans.
Voor de verkiezingen hadden de Republikeinen 220 zetels en de Democraten 212. Volgens CNN heeft de partij van Donald Trump nu zeker 201 districten gewonnen en de partij van Kamala Harris 174. Er zijn nog 57 races die nog niet beslist zijn.
Trump heeft de overwinning bij de presidentsverkiezing al opgeëist en hoewel alleen Fox News hem vooralsnog tot winnaar heeft uitgeroepen, is de kans klein dat Harris er nog met de winst vandoor gaat. Verschillende media hebben ook al voorspeld dat de Republikeinen een meerderheid behalen in de Senaat.
Als de partij ook nog het Huis in handen krijgt, zou dat meer macht betekenen voor Trump. Hij heeft dan geen steun van Democraten nodig om wetgeving aangenomen te krijgen. Trump claimde in zijn toespraak al dat zijn partij het Huis kan behouden, maar er zijn nog geen media die dat hebben verklaard.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De 27-jarige vrouw die in 2022 in Parijs de 12-jarige Lola Daviet verkrachtte, martelde en vermoordde, is tot levenslang veroordeeld. De uitspraak volgde de eis van het Openbaar Ministerie, dat had gewezen op de "extreme aard" van de daden en het lijden dat deze het meisje en haar familie hebben bezorgd.
20 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De belangrijkste Palestijnse partijen, waaronder Hamas, hebben vrijdag ingestemd met de komst van een tijdelijk comité dat Gaza na de oorlog moet besturen. Dat staat in een gezamenlijke verklaring op de website van Hamas, die de facties opstelden na te zijn samengekomen in Caïro voor overleg.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de huidige ambassadeur in Jemen, Steven Fagin, aangewezen als "burgerleider" van een nieuw "coördinatiecentrum" dat zich inzet voor de implementatie van een Amerikaans plan voor de toekomst van Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een boot met Venezolaanse opvarenden aangevallen op de Caribische Zee. Daarbij zijn zes mensen omgekomen, meldt de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. Volgens hem waren het "narcoterroristen".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat de bondgenoten van Oekraïne meer langeafstandswapens moeten leveren. Dat zei hij vrijdag toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op Downing Street. Zelensky is in Londen voor overleg met de zogenoemde 'Coalition of the Willing'.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Italië komt mogelijk nog eind dit jaar met een twaalfde militair steunpakket voor Oekraïne. Volgens Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden, zou het pakket bijna rond zijn. Waar het pakket uit bestaat, is niet bekendgemaakt; de inhoud van de leveringen is staatsgeheim. Volgens Bloomberg zou het gaan om munitie en luchtverdedigingsraketten voor de twee SAMP/T-lanceerinstallaties die het land Oekraïne eerder stuurde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is op bezoek in de Verenigde Staten, melden Russische en Amerikaanse media. Volgens staatspersbureau RIA Novosti is hij daar om te praten over economische samenwerking tussen beide landen, maar nieuwssite Axios meldt dat hij ook een afspraak heeft met Steve Witkoff, de speciale gezant van president Donald Trump.
3 uur geleden