Race voor meerderheid in Huis van Afgevaardigden nog niet beslist
WASHINGTON (ANP) - Het is nog niet duidelijk welke partij de meerderheid krijgt in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. In veel kiesdistricten worden nog stemmen geteld en zowel de Democraten als de Republikeinen maken nog kans.
Voor de verkiezingen hadden de Republikeinen 220 zetels en de Democraten 212. Volgens CNN heeft de partij van Donald Trump nu zeker 201 districten gewonnen en de partij van Kamala Harris 174. Er zijn nog 57 races die nog niet beslist zijn.
Trump heeft de overwinning bij de presidentsverkiezing al opgeëist en hoewel alleen Fox News hem vooralsnog tot winnaar heeft uitgeroepen, is de kans klein dat Harris er nog met de winst vandoor gaat. Verschillende media hebben ook al voorspeld dat de Republikeinen een meerderheid behalen in de Senaat.
Als de partij ook nog het Huis in handen krijgt, zou dat meer macht betekenen voor Trump. Hij heeft dan geen steun van Democraten nodig om wetgeving aangenomen te krijgen. Trump claimde in zijn toespraak al dat zijn partij het Huis kan behouden, maar er zijn nog geen media die dat hebben verklaard.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
11 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
3 uur geleden