Rabobank zet stap om bank 'eenvoudiger' en 'efficiënter' te maken
UTRECHT (ANP) - Rabobank heeft een stap gezet in wat mogelijk het begin is van een grote herinrichting van de bank in Nederland. Het financiële concern heeft tegenover zijn algemene ledenraad het streven uitgesproken om de organisatie verder te "vereenvoudigen" en "efficiënter en klantgerichter" te maken. Wat dit precies betekent voor bijvoorbeeld het aantal vestigingen en of er banen gaan verdwijnen, is nog niet duidelijk.
"De algemene ledenraad heeft woensdag de beweging naar een eenvoudiger en meer klantgerichte Retail NL-organisatie onderschreven en staat achter de uitgangspunten", legt een woordvoerder uit. Maar volgens hem moeten de echte plannen nog worden gemaakt. Begin februari is er mogelijk meer bekend, voegt hij daaraan toe. Dan is er namelijk weer een vergadering met vertegenwoordigers uit de lokale raden van commissarissen bij de bank.
Het concern denkt er onder meer over om financieel adviseurs meer commerciële slagkracht te geven. "Daarnaast wordt gekeken naar een simpelere en meer op de klant gerichte organisatiestructuur met een eenduidige aansturing en snellere besluitvorming."
Ingrijpende herschikking
Het Financieele Dagblad meldde vorige maand al op basis van een uitgelekte interne notitie dat Rabobank zich opmaakt voor een ingrijpende herschikking waarbij functies gaan verdwijnen. Volgens de krant noemde de begin dit jaar aangetreden topman Stefaan Decraene de bank te log, te complex en te hiërarchisch. Personeel zou meer verantwoordelijkheden moeten krijgen. Daarbij zouden de indirecte kosten volgens Decraene te hoog zijn.
In Nederland heeft Rabobank volgens de laatste cijfers per eind vorig jaar ruim 25.000 medewerkers in dienst. Wereldwijd gaat het om 47.000 werknemers.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en België. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.
12 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
4 uur geleden