Rabobank: welvaart Amsterdam blijft achter bij groei economie
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel de economie nergens in Nederland sneller groeit dan in Amsterdam, presteert de stad benedengemiddeld op het vlak van brede welvaart, stelt Rabobank na eigen onderzoek. Dat begrip omvat onder meer zaken als inkomen, woongenot, kansengelijkheid en gezondheid. Rabobank vindt dat de Metropoolregio Amsterdam de mens meer centraal moet zetten in plaats van economische groei om dit recht te trekken.
Dat is een van de zeven aanbevelingen die de onderzoekers van de bank doen. Ook denken zij dat bedrijven en burgers beter betrokken kunnen worden bij de opgaven van de energietransitie en verder zouden de 31 gemeenten in de Metropoolregio beter kunnen samenwerken.
De grootste uitdaging ligt volgens Rabobank bij het bereikbaar blijven voor het middensegment. Voor mensen met een laag of middeninkomen is het nauwelijks meer mogelijk om een betaalbare woning te vinden in de regio. Daardoor is het voor bijvoorbeeld politieagenten, verpleegkundigen en leraren moeilijk om in de buurt van hun werk te wonen, maar is het ook lastiger om talent aan de stad te binden.
Om die talenten te binden kunnen campussen voor jonge, startende bedrijven worden opgericht. Ook kunnen die samenwerken met onderwijsinstellingen zodat er meer opgeleid wordt voor functies die in de komende periode echt nodig zijn.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
34 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
2 uur geleden