Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: welvaart Amsterdam blijft achter bij groei economie

Rabobank: welvaart Amsterdam blijft achter bij groei economie

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel de economie nergens in Nederland sneller groeit dan in Amsterdam, presteert de stad benedengemiddeld op het vlak van brede welvaart, stelt Rabobank na eigen onderzoek. Dat begrip omvat onder meer zaken als inkomen, woongenot, kansengelijkheid en gezondheid. Rabobank vindt dat de Metropoolregio Amsterdam de mens meer centraal moet zetten in plaats van economische groei om dit recht te trekken.

Dat is een van de zeven aanbevelingen die de onderzoekers van de bank doen. Ook denken zij dat bedrijven en burgers beter betrokken kunnen worden bij de opgaven van de energietransitie en verder zouden de 31 gemeenten in de Metropoolregio beter kunnen samenwerken.

De grootste uitdaging ligt volgens Rabobank bij het bereikbaar blijven voor het middensegment. Voor mensen met een laag of middeninkomen is het nauwelijks meer mogelijk om een betaalbare woning te vinden in de regio. Daardoor is het voor bijvoorbeeld politieagenten, verpleegkundigen en leraren moeilijk om in de buurt van hun werk te wonen, maar is het ook lastiger om talent aan de stad te binden.

Om die talenten te binden kunnen campussen voor jonge, startende bedrijven worden opgericht. Ook kunnen die samenwerken met onderwijsinstellingen zodat er meer opgeleid wordt voor functies die in de komende periode echt nodig zijn.

Meer uit Financieel

Vlaamse waakhond waarschuwt voor concentratie in mediasector

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Vlaamse toezichthouder op de media waarschuwt in een dinsdag verschenen rapport voor de grote concentratie van uitgevers en zenders in de Belgische mediasector. Vijf mediagroepen, waaronder het ook in Nederland actieve DPG Media, Mediahuis en Roularta, hebben 80 tot 100 procent van de Vlaamse mediamarkt in handen.

16 minuten geleden
Nvidia daalt op Wall Street na toestemming chipverkoop aan China

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde dinsdag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse regering heeft het chipconcern toestemming gegeven om zijn H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Volgens president Donald Trump ontvangt de Amerikaanse regering in ruil daarvoor 25 procent van de verkoopopbrengst. Het aandeel Nvidia zakte 0,6 procent.

45 minuten geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

1 uur geleden
Canadees Cronos koopt voor 57,5 miljoen Nederlandse wietteler

TORONTO (ANP) - Het Canadese cannabisbedrijf Cronos koopt de grootste Nederlandse wietteler die meedoet aan het wietexperiment, Canadelaar. Het beursgenoteerde Cronos heeft minstens 57,5 miljoen euro over voor het bedrijf uit Voorne aan Zee en dat bedrag kan nog oplopen.

2 uur geleden
Meer controles op wat voor voedsel de Europese Unie binnenkomt

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.

2 uur geleden
TurkStream-exploitant van Nederland naar Hongarije, zegt minister

MOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.

3 uur geleden
Milan Nedeljkovic volgt Oliver Zipse op als topman BMW

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.

4 uur geleden