Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank volgens hof niet aansprakelijk voor faillissement Oad

Rabobank volgens hof niet aansprakelijk voor faillissement Oad

ARNHEM (ANP) - De Rabobank hoeft geen schadevergoeding te betalen aan de voormalige eigenaren en curatoren van de in 2013 omgevallen reisorganisatie Oad. Dat heeft het gerechtshof bepaald.

Oad ging in 2013 failliet nadat de Rabobank de kredietrelatie met de reisorganisatie had beëindigd. De curatoren van Oad zijn in 2015 een procedure gestart omdat ze vinden dat Rabobank de kredietrelatie niet had mogen opzeggen. Zij eisen daarom een schadevergoeding van ongeveer 70 miljoen euro.

De rechter oordeelde begin 2022 dat Rabobank een kredietovereenkomst gewoon mocht opzeggen en daarmee niet schuldig was aan het omvallen van Oad. De voormalige eigenaren van Oad gingen daartegen in beroep.

Overbruggingskrediet

Het hof vindt dat de Rabobank voldoende rekening heeft gehouden met het belang van Oad. De bank heeft voldoende meegewerkt aan de zoektocht naar extra kapitaal. Kort nadat Rabobank het krediet had opgezegd vond Oad nog een investeerder die de busdivisie van het bedrijf wilde kopen. Rabobank wilde hieraan meewerken en heeft Oad toen nog een overbruggingskrediet verstrekt. Toen dit overbruggingskrediet verliep, wilde Rabobank dit niet meer verlengen of verruimen. Het hof vindt dat Rabobank ook niet verplicht was dat te doen.

Door het faillissement van Oad verloren circa 1600 mensen hun baan en leden schuldeisers, waaronder de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR), tientallen miljoenen euro's verlies. Delen van het reisconcern hebben na het bankroet onder nieuwe eigenaren een doorstart gemaakt.

Meer uit Financieel

Nike presteert beter dan verwacht ondanks zwakte in China

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft in het afgelopen kwartaal een hogere winst en omzet geboekt dan analisten hadden verwacht, ondanks opnieuw tegenvallende verkopen op de belangrijke Chinese markt. Dit wijst erop dat het herstelplan van topman Elliott Hill voorzichtig vruchten begint af te werpen.

1 uur geleden
Wall Street rondt eerste halfjaar af met stevige winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de stevige winsten een dag eerder. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde opnieuw op een recordniveau. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Farmers Defence Force peilt draagvlak voor mogelijke actie

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force gaat bij boeren peilen of er draagvlak is voor actie en hoeveel mensen willen meedoen, zegt Mark van den Oever, voorman van de boerenactiegroep. Daarna wordt bepaald hoe en wanneer de actie eruitziet, zei hij dinsdag in een vlog.

1 uur geleden
Anthropic automatiseert wetenschappelijk onderzoek met AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.

4 uur geleden
AEX sluit tweede kwartaal af met winst van bijna 13 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

6 uur geleden
CBS kampt met technische storing, inflatiecijfers komen later

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.

6 uur geleden
VN waarschuwt infrastructuur aan te passen aan klimaat

GENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.

6 uur geleden