Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: verstoringen zeevracht houden nog wel even aan

Rabobank: verstoringen zeevracht houden nog wel even aan

UTRECHT (ANP) - De problemen op de markt voor zeevracht zullen nog wel even aanhouden. Dat schatten economen van Rabobank in. De kenners wijzen erop dat de wereldwijde distributie van zeecontainers uit evenwicht is. Dat komt door de annulering van afvaarten van schepen, die op zijn beurt weer leiden tot capaciteitsbeperkingen en daarmee weer tot meer annuleringen.

Rabobank stelt dat inspanningen van logistiek dienstverleners om de distributieketens te normaliseren niet genoeg zullen zijn voor een snel herstel. Volgens de bank zullen de problemen tot in 2022 duren. Momenteel liggen er volgens de bank duizenden containerschepen voor de kust van Noord-Amerika, Europa en Aziƫ te wachten op een ligplaats. Dat zorgt voor verdere verstoppingen.

De eerdere blokkade van het Suezkanaal, havensluitingen door corona-uitbraken en stroomtekorten in China hebben de problemen erger gemaakt. Nu speelt ook de drukte vanwege de feestdagen een rol. De grote vraag naar spullen zet de zeevaart verder onder druk.

Door de grote vraag naar vrachtruimte stijgen ook de prijzen. Volgens Rabobank is er maar beperkte ruimte voor hogere tarieven. De bank verwacht dat de markt de komende zes tot twaalf maanden blijvend rekening moet houden met "hoge tarieven en lage betrouwbaarheid".

Meer uit Financieel

Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

1 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.

3 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

3 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

3 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

4 uur geleden
Wall Street begint 2026 gemengd, Tesla stijgt na verkoopcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.

5 uur geleden
Tesla verkocht in 2025 minder auto's en is ingehaald door BYD

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.

5 uur geleden