Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: toename welvaart vrouwen blijft achter sinds corona

Rabobank: toename welvaart vrouwen blijft achter sinds corona

UTRECHT (ANP) - Vrouwen lijken meer te lijden onder de coronacrisis dan mannen. De welvaart van mannen is er dit jaar mede door een betere werk-privébalans op vooruit gegaan, maar dat was voor vrouwen niet het geval. Die gaven vaker aan dat hun maatschappelijke betrokkenheid en persoonlijke ontwikkeling is verminderd, meldt Rabobank op basis van onderzoek onder ruim 10.000 Nederlanders.

Voor deelnemers van beide geslachten gold dat de ervaren gezondheid is afgenomen. Dat kan volgens onderzoeker Sjoerd Hardeman te maken hebben met de directe effecten van ziekte door het coronavirus, maar ook door het niet kunnen sporten en de uitgestelde zorg. "Dat betekent dat Nederland er op vier van de elf dimensies van brede welvaart slechter voor staat dan vóór de coronapandemie", aldus Hardeman bij de bekendmaking van de resultaten. De welvaartsdimensies geluk, sociale contacten en huisvesting verslechterden vorig jaar al, maar bleven nu stabiel.

Rabobank meet jaarlijks de brede welvaart in ons land. Daarin wordt naast de al genoemde aspecten ook gekeken naar bijvoorbeeld milieu en veiligheid.

Baanzekerheid

De algehele brede welvaart is gelijk gebleven. De verminderde gezondheid werd goedgemaakt door hogere scores op inkomen en baanzekerheid. Die laatste is volgens Hardeman opvallend, omdat de baanzekerheid vorig jaar nog verslechterde. "De werkloosheidsstijging van vorig voorjaar zette echter niet door, voor een belangrijk deel dankzij de steunpakketten van de overheid", aldus Hardeman. De bank zegt dan ook dat het erop lijkt dat de publieke steunmaatregelen ervoor hebben gezorgd dat de algehele brede welvaart niet is verslechterd.

Om de oorzaak van de lagere welvaart voor vrouwen vast te stellen is meer onderzoek nodig, zegt de bank. Het ligt in ieder geval niet aan de sector waarin wordt gewerkt en de samenstelling van het gezin. Wel zou het kunnen dat mannen meer profiteerden van thuiswerken en vrouwen tegelijkertijd meer last hadden van wrijving in de samenleving tijdens de pandemie.

Meer uit Financieel

Apple verliest fors aan beurswaarde, Amazon juist hard omhoog

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.

7 uur geleden
ChatGPT-moederbedrijf OpenAI telt meer dan 1 miljard gebruikers

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers. Dat heeft het Amerikaanse techbedrijf vrijdag naar buiten gebracht. Het cijfer omvat niet alleen de gebruikers van de populaire chatbot ChatGPT zelf, maar ook AI-programmeerhulp Codex en ChatGPT Work, een platform waarmee gebruikers toegang hebben tot andere externe toepassingen.

10 uur geleden
FT: chipmaker NXP praat met Ambarella over miljardenovername

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors voert gesprekken over een overname van Ambarella, een ontwerper van gespecialiseerde AI-chips die worden gebruikt in cameratechnologie voor zelfrijdende auto's. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Volgens de Britse zakenkrant zijn de gesprekken over een mogelijke miljardendeal in volle gang, maar wil NXP geen commentaar geven.

10 uur geleden
Muziekconcern achter Taylor Swift verliest kwart beurswaarde

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) is vrijdag ruim een kwart van zijn beurswaarde kwijtgeraakt op de beurs in Amsterdam. Het aandeel van het bedrijf achter sterren als Taylor Swift, Noah Kahan, Olivia Rodrigo en Drake kelderde dik 25 procent na een zeer slecht ontvangen kwartaalbericht.

11 uur geleden
Europese Commissie akkoord met miljardenovername gamesbedrijf EA

BRUSSEL (ANP/RTR/BELGA) - De Europese Commissie is akkoord met de miljardenovername van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims. Een groep investeerders onder leiding van het Saudische staatsfonds PIF telde vorig jaar 55 miljard euro neer om EA in te lijven en van de aandelenbeurs in New York te halen.

12 uur geleden
Amazon stevig omhoog op Wall Street, Apple zakt na resultaten

NEW YORK (ANP) - Amazon behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York, met een koerswinst van 14 procent. Dat is de grootste koerssprong voor het aandeel sinds november 2022.

14 uur geleden
GoVolta wil concurreren met Eurostar op hogesnelheidslijn Parijs

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse treinvervoerder GoVolta wil de concurrentie aangaan met Eurostar op de hogesnelheidslijn van Amsterdam naar Parijs. Dat heeft de Bredase onderneming gemeld aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). GoVolta hoopt de nieuwe treindienst in december 2028 te starten. Het bedrijf rijdt vanaf eind dit jaar naar de Franse hoofdstad via het klassieke spoor, maar dat duurt drie uur langer.

15 uur geleden