Rabobank stopt met kluisjes in bank waar kluisjesroof plaatsvond
UTRECHT (ANP) - Rabobank sluit de kluisjes in een filiaal in Oudenbosch per 1 april voorgoed. Op die vestiging vond bijna twee jaar terug nog een spectaculaire kluisjesroof plaats waarbij voor miljoenen euro's aan waardevolle spullen werd buitgemaakt.
Volgens een woordvoerster van Rabobank staat het besluit los van de roof, zo bevestigt ze na berichtgeving door Omroep Brabant. Rabobank merkt al langer dat bij klanten de vraag naar het huren van een kluisje terugloopt. Vandaar dat verschillende lokale Rabobanken al waren begonnen met het afbouwen van de dienst. Nu heeft Rabobank West-Brabant-Noord besloten om er mee te stoppen.
Twee beveiligers zijn vorig jaar veroordeeld tot vier jaar cel vanwege hun rol bij de kluisjesroof in het weekend van 2 en 3 maart 2018. Volgens de rechter waren ze schuldig aan het medeplegen van de roof, omdat ze twee oud-collega’s hielpen de bank binnen te komen. Ze manipuleerden onder meer het alarm. Die twee andere mannen zaten daardoor 24 uur in het bankgebouw en namen voor in totaal zeker 8,5 miljoen euro aan bijvoorbeeld sieraden mee in zes grote vuilniszakken. Ze zijn waarschijnlijk gevlucht naar Kroatië en Turkije.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
25 minuten geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
2 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
4 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
5 uur geleden