Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: Randstedeling verhuist om kosten vaker naar platteland

Rabobank: Randstedeling verhuist om kosten vaker naar platteland

UTRECHT (ANP) - Mensen uit de Randstad verhuizen steeds vaker naar het platteland. Volgens onderzoek van Rabobank doen zij dat vooral vanwege de prijzen van de huizen en in mindere mate omdat ze op zoek zijn naar rust en ruimte, zoals volgens Rabo door media vaak wordt beweerd.

Zes op de tien mensen in de Randstad kopen, zo komt naar voren in het onderzoek, het liefst een woning in de eigen stad. Maar door het beperkte aanbod zijn de prijzen hoog, waardoor ze hun heil elders zoeken. Volgens het onderzoek vindt circa de helft van de huizenzoekers een woning in de eigen stad. In 2015 was dat nog twee derde.

Veel huizenkopers blijven wel de Randstad trouw, maar het percentage huizenkopers dat naar het platteland trekt groeit. In 2015 kocht circa 86 procent van de Randstedelingen een huis in de Randstad. Momenteel is dat 74 procent.

Huizenprijzen

De trek naar buiten heeft ook invloed op de huizenmarkt net buiten de grote steden. Zo ging het aandeel lokale huizenkopers op het platteland direct naast de Randstad in acht jaar terug van 70 procent naar 50 procent. Verder van de Randstad is volgens de bank een vergelijkbare ontwikkeling te zien.

Op dit moment dalen de huizenprijzen. Als dit langer duurt, kan dat ertoe leiden dat Randstedelingen in de toekomst weer vaker een huis kopen in hun eigen stad, aldus de onderzoekers. Daarmee hebben ook lokale woningzoekers een grotere kans op een huis in de eigen gemeente.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

7 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

8 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

9 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

9 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

10 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

11 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

13 uur geleden