Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: krimp veestapel geen doel op zich bij stikstofaanpak

Rabobank: krimp veestapel geen doel op zich bij stikstofaanpak

UTRECHT (ANP) - Rabobank, een van de grootste financiers van de Nederlandse landbouw, vindt dat de krimp van de veestapel geen doel op zich moet worden in de plannen om de stikstofuitstoot omlaag te krijgen. Vorige week maakte het kabinet bekend dat de stikstofuitstoot in sommige gebieden tot wel 70 procent omlaag moet vanwege nabijgelegen natuurgebieden, wat betekent dat daar waarschijnlijk veel boeren weg moeten.

Volgens Rabobank valt niet te ontkennen dat er iets gedaan moet worden aan de stikstofuitstoot, waar de landbouw voor een groot deel verantwoordelijk voor is. "Het landbouwbeleid heeft een te grote impact op onze natuur en kent een overschrijding van nationale en internationale normen. Het is dan ook in de basis goed dat dit kabinet meer duidelijkheid geeft over de stikstofaanpak", verklaart topman Wiebe Draijer.

Maar Rabobank vreest dat bij de ingrepen voor natuurbehoud de nadruk te veel zal liggen op het verminderen van het aantal dieren in de veeteelt. De bank benadrukt in een persverklaring dat die krimp niet groter moet zijn dan strikt noodzakelijk. Bovendien is het "ambitieus" om zulke ingrijpende plannen voor de landbouw binnen slechts één jaar rond te krijgen, zoals minister Christianne van der Wal (Stikstof en Natuur) wil. Draijer zegt ook de emotie te voelen die de kabinetsplannen oproepen bij boeren.

Andere sectoren

Rabobank stelt dat ook andere sectoren moeten bijdragen aan de oplossing van het stikstofprobleem, zoals de industrie en de luchtvaart. Ook zou voor de boeren die nog wel door kunnen duidelijker gemaakt moeten worden hoe ze nog wel een gezond bedrijf kunnen runnen.

In een interview met Trouw stelt Draijer een uitruil voor tussen boerenbedrijven zonder opvolgers in gebieden waar het stikstofprobleem niet zo nijpend is en boerenbedrijven die wel verder willen maar dicht bij bedreigde natuur zijn gevestigd. In hetzelfde gesprek erkent hij dat het verminderen van het aantal boerenbedrijven Rabobank financieel zal raken. "Als er minder boeren zijn, hebben wij minder inkomsten."

Meer uit Financieel

GTA-uitgever ontslaat tientallen werknemers om lekken informatie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Rockstar Games, de uitgever van de populaire gameserie Grand Theft Auto, heeft vorige week dertig tot veertig werknemers ontslagen. Ze hadden vertrouwelijke bedrijfsinformatie gelekt op een publiek forum, meldt de game-uitgever aan persbureau Bloomberg.

16 minuten geleden
Tientallen medewerkers Fokker verlaten bezette pand Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.

53 minuten geleden
Frankrijk dringt bij EU aan op straf Shein om sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.

1 uur geleden
Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

2 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

2 uur geleden
Studie: minder vacatures in militaire drone-industrie in Europa

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.

3 uur geleden
Handelsblatt: Google gaat recordbedrag investeren in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.

3 uur geleden