Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank is minder kwijt aan toezicht en boekt hogere winst

Rabobank is minder kwijt aan toezicht en boekt hogere winst

UTRECHT (ANP) - Rabobank heeft vorig jaar een aanzienlijk hogere winst geboekt. Alle onderdelen van de bank verstrekten meer kredieten, wat bijdroeg aan het nettoresultaat. Daarnaast was het financiële concern minder geld kwijt aan leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald. Ook waren de kosten voor het toezicht op de bank veel lager, schrijft Rabobank over de jaarcijfers. Dat gaat om het bedrag dat banken verplicht moeten storten in een fonds dat gebruikt wordt als er een speler in de bankenwereld zou omvallen.

De nettowinst kwam uit op bijna 5,2 miljard euro, tegenover net geen 4,4 miljard euro een jaar eerder. Daarbij profiteerde Rabobank van gunstige rentetarieven, die bijdroegen aan de inkomsten. De divisie die particuliere klanten bedient in Nederland verdiende meer aan hypotheken, beleggingsdiensten en verzekeringen.

Die hogere inkomsten compenseerden de gestegen loonkosten, die het gevolg waren van een nieuwe cao en de komst van extra medewerkers. Dat extra personeel was onder andere nodig voor de afdeling die witwassen bestrijdt. Rabobank wordt onderzocht om tekortkomingen bij het antiwitwasbeleid en is bezig met een herstelplan. Volgens de bank is dat herstelplan bijna afgerond en daalden de kosten voor de antiwitwasafdeling in de tweede helft van 2024.

Fors geïnvesteerd

Rabobank heeft de afgelopen jaren fors geïnvesteerd om tekortkomingen rond het tegengaan van witwassen op te lossen. Zo zijn duizenden medewerkers aangenomen om klanten en transacties na te lopen. "We lijken op dit punt de piek te hebben bereikt", zegt financieel directeur Bas Brouwers. Sinds halverwege vorig jaar zijn er al weer 500 mensen minder op het dossier werkzaam.

Een half jaar geleden zei Rabobank nog te verwachten voor het einde van 2024 klaar te zijn met het op orde brengen van zijn antiwitwasbeleid. "De vraag is altijd wat het klare is. Is je plan klaar of is het volledig doorgevoerd?", zegt Brouwers nu. "Dus we naderen het einde. We zullen nu zorgen dat alles ook doorgevoerd wordt in de reguliere werkzaamheden", legt hij uit. "Het is nog binnen de tijdslijnen die wij voor ogen hadden en die we ook met De Nederlandsche Bank (DNB) afgesproken hebben."

Er kan nog een flinke straf volgen. De Nederlandse justitie wees Rabobank eerder als verdachte aan bij een onderzoek naar het tegengaan van witwassen. ING en ABN AMRO zijn eerder al flink bestraft voor het overtreden van de antiwitwasregels. Zij schikten de kwestie bij hun bank voor honderden miljoenen euro's.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

8 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

9 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

9 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

13 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

1 dag geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

1 dag geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden