Rabobank introduceert als eerste grootbank 06-betalen
UTRECHT (ANP) - Klanten van Rabobank kunnen vanaf maandag met de Rabo App geld overboeken naar een 06-nummer. Daarvoor is het niet nodig dat een IBAN-rekeningnummer van de ontvanger bekend is. Rabobank is daarmee naar eigen zeggen de eerste grootbank in Nederland die deze nieuwe manier van betalen aanbiedt.
De Europese Centrale Bank (ECB) pleitte jaren terug al voor het versimpelen van het betalingssysteem door de IBAN aan een zogeheten alias te koppelen. Naast een telefoonnummer kan dat bijvoorbeeld ook een e-mailadres zijn.
Geld overmaken naar een 06-nummer is volgens de bank net zo veilig als naar een rekeningnummer. Voordat een overboeking wordt gedaan, wordt eerst gecontroleerd of het 06-nummer bij het IBAN-nummer en naam van de ontvanger hoort. Klanten die geld willen ontvangen op hun 06-nummer, moeten zich eerst eenmalig registreren in de Rabo App.
Voorlopig kunnen alleen Rabobank-klanten gebruik maken van 06-betalen. "We hopen dat andere banken deze dienst ook snel gaan aanbieden aan hun klanten, zodat je ook geld kunt overmaken naar bekenden die geen rekening bij de Rabobank hebben", aldus de bank.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Leiders en ministers van verschillende landen hebben verbaasd en boos gereageerd op de nieuwe importheffingen die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan zestig handelspartners.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben nieuwe importheffingen van 10 en 12,5 procent aangekondigd voor zestig handelspartners, waaronder de Europese Unie. Dat heeft de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer donderdag aangekondigd. Regeringsfunctionarissen noemen als reden voor de nieuwe importheffingen de vermeende lakse handhaving op verboden dwangarbeid.
20 minuten geledenMANILA (ANP/RTR) - De Europese buitenlandchef Kaja Kallas heeft de beweegredenen van Washington voor het opleggen van nieuwe invoerheffingen op Europese producten in twijfel getrokken. Ze noemde de aantijgingen over tekortkomingen in de Europese wetgeving tegen gedwongen arbeid ongegrond. "Dat kun je van de Europese Unie simpelweg niet zeggen", zei Kallas bij de ASEAN-bijeenkomsten in Manilla tegen persbureau Reuters.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ stemmen tijdens hun vergadering volgende week zondag waarschijnlijk in met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De oorlog in het Midden-Oosten belemmert sommige landen wel om meer olie op te pompen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Chocoladefabrikant Lindt & Sprüngli is in de Verenigde Staten aangeklaagd door een activistisch advocatenkantoor. Het Zwitserse bedrijf wordt beschuldigd van het onterecht promoten van zijn inspanningen om kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust te bestrijden. Lindt, dat ook in Nederland chocoladeproducten verkoopt, haalt zijn cacao uit deze twee landen.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis. Een van hen is de Canadese branchegenoot WSP Global. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
9 uur geleden