Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank in beroep tegen miljoenenboete EU om kartelvorming

Rabobank in beroep tegen miljoenenboete EU om kartelvorming

UTRECHT (ANP) - Rabobank gaat in beroep tegen een boete van ruim 26 miljoen euro van de Europese Commissie. Die werd in november opgelegd omdat de bank volgens Brussel geheime afspraken had gemaakt met Deutsche Bank over de handel in staatsobligaties. Rabobank wil verder geen onderbouwing geven voor het besluit.

Met de verboden afspraken schonden Deutsche Bank en Rabobank tussen 2006 en 2016 Europese concurrentieregels, oordeelde de Europese Commissie vorig jaar. Handelaren van de beide banken in Frankfurt en Londen zouden via e-mails en in chatrooms heimelijk contact hebben onderhouden. Ze maakten afspraken over het verder verhandelen van geveilde staatsobligaties in euro's, op de zogenoemde secundaire markt. Zo waarschuwden ze elkaar als hun tarieven te ver uiteenliepen en stelden die dan bij.

Deutsche Bank heeft een boete weten te ontlopen, omdat deze bank het kartel had opgebiecht. Kort nadat het oordeel van de Europese Commissie bekend was geworden, overwoog Rabobank al beroep aan te tekenen.

Meer uit Financieel

Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

53 minuten geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

2 uur geleden
AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

3 uur geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

6 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

7 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

7 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

8 uur geleden