Rabobank houdt zich nog stil over beschuldigingen mondkapjesdeal
AMSTERDAM (ANP) - De Rabobank wil nog niet inhoudelijk reageren op de beschuldigingen van onderzoeksplatform Follow The Money (FTM) over de relatie tussen de bank en ondernemer Sywert van Lienden. Dat laat de bank via een woordvoerster weten. Volgens FTM was de bank "een belangrijke steun" voor Van Lienden tijdens de onderhandelingen van zijn omstreden mondkapjesdeal met de overheid. Daarbij zou Rabo-topbankier Barbara Baarsma bemiddeld hebben. Dat wijst de bank van de hand.
Baarsma, destijds directeur van de Amsterdamse vestiging van de bank, stond volgens het onderzoeksplatform in de cc van een e-mail van Van Lienden aan het ministerie van Volksgezondheid over de mondkapjesdeal. De bank stelt dat Baarsma bij de start van de deal "uitsluitend als bankier" betrokken is geweest. Wat de bank hiermee precies bedoelt, werd niet toegelicht.
De bank zou verder 115 miljoen euro hebben gereserveerd voor de financiering van de transactie. Dat schrijft Follow the Money in een artikel over het nog te verschijnen boek van twee FTM-auteurs over de mondkapjesdeal, getiteld 'Sywerts Miljoenen'. Het boek komt uit op 24 maart. De bank zegt ook de inhoud van het boek nog niet te kennen.
"Vanuit de vertrouwensrelatie met haar (potentiële) klanten deelt Rabobank geen gegevens met media. Wat de situatie of achtergrond ook is, ongeacht het effect daarvan. Dat vinden we niet zuiver en daar zullen we nooit voor kiezen", zegt de bank in de reactie.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
12 uur geleden