Rabobank houdt zich nog stil over beschuldigingen mondkapjesdeal
AMSTERDAM (ANP) - De Rabobank wil nog niet inhoudelijk reageren op de beschuldigingen van onderzoeksplatform Follow The Money (FTM) over de relatie tussen de bank en ondernemer Sywert van Lienden. Dat laat de bank via een woordvoerster weten. Volgens FTM was de bank "een belangrijke steun" voor Van Lienden tijdens de onderhandelingen van zijn omstreden mondkapjesdeal met de overheid. Daarbij zou Rabo-topbankier Barbara Baarsma bemiddeld hebben. Dat wijst de bank van de hand.
Baarsma, destijds directeur van de Amsterdamse vestiging van de bank, stond volgens het onderzoeksplatform in de cc van een e-mail van Van Lienden aan het ministerie van Volksgezondheid over de mondkapjesdeal. De bank stelt dat Baarsma bij de start van de deal "uitsluitend als bankier" betrokken is geweest. Wat de bank hiermee precies bedoelt, werd niet toegelicht.
De bank zou verder 115 miljoen euro hebben gereserveerd voor de financiering van de transactie. Dat schrijft Follow the Money in een artikel over het nog te verschijnen boek van twee FTM-auteurs over de mondkapjesdeal, getiteld 'Sywerts Miljoenen'. Het boek komt uit op 24 maart. De bank zegt ook de inhoud van het boek nog niet te kennen.
"Vanuit de vertrouwensrelatie met haar (potentiële) klanten deelt Rabobank geen gegevens met media. Wat de situatie of achtergrond ook is, ongeacht het effect daarvan. Dat vinden we niet zuiver en daar zullen we nooit voor kiezen", zegt de bank in de reactie.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
4 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
11 uur geleden