Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: gesprek met Remkes was 'superconstructief'

Rabobank: gesprek met Remkes was 'superconstructief'

UTRECHT (ANP) - De Rabobank heeft "een superconstructief gesprek" gevoerd met stikstofbemiddelaar Johan Remkes, zegt een woordvoerster van de bank na afloop van de bijeenkomst. "Over en weer is er goed gepraat over het verdienmodel van de boer. Er is ook wel gesproken over het perspectief van de boer, omdat veel klanten van ons nu in onzekerheid zitten", aldus de zegsvrouw.

Rabobank kreeg de afgelopen tijd flinke kritiek vanwege zijn rol in de financiering van de landbouw. Onlangs gaf de bank aan zelf met gemengde gevoelens terug te kijken op het Nederlandse landbouwbeleid van steeds verdere schaalvergroting in de afgelopen decennia, waarvoor Rabobank veel leningen verschafte. Die focus op steeds intensievere veeteelt en landbouw leidde onder meer tot de problemen met stikstof in natuurgebieden.

Volgens de woordvoerster van de bank is er onder meer gesproken over de financiering van de omslag naar duurzame landbouw. "Daar blijven wij over in gesprek. Er gaan boeren stoppen, er gaan boeren extensiveren, er gaan boeren verplaatsen, innoveren en verduurzamen. Op alle vijf de punten willen wij boeren helpen", aldus de woordvoerster. "Maar wij hebben ook echt wel onze steun uitgesproken aan het kabinetsbeleid", voegt ze daaraan toe.

Volgens haar worden de belangen van boeren door de Rabobank voldoende behartigd in de stikstofdiscussie.

Meer uit Financieel

Recordaantal bezoekers bij Oktoberfest in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.

6 uur geleden
OPEC+ laat productiedoelen ongemoeid ondanks hoge olieprijs

WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.

7 uur geleden
Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

8 uur geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

9 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

10 uur geleden
China verwerpt kritiek op nieuwe filialen Starbucks in Xinjiang

BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".

10 uur geleden
Bessent relativeert zorgen over stijgende obligatierentes

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.

11 uur geleden