Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: gemengde gevoelens over schaalvergroting landbouw

Rabobank: gemengde gevoelens over schaalvergroting landbouw

UTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt met gemengde gevoelens terug op het door Nederland gevoerde landbouwbeleid dat inzette op steeds meer schaalvergroting. Die schaalvergroting werd grotendeels door de bank, die zeer groot is in de landbouwsector, gefinancierd en leidde onder meer tot de huidige problemen met stikstof. "Met de kennis van nu zou je in het verleden echt anders handelen", zegt de bank tegen Trouw.

De bank benadrukt verder dat alle financiering van boeren "binnen alle wet- en regelgeving" viel. Ook was die gebaseerd op "vergunningsbeleid van de overheid" en paste die "binnen marktomstandigheden die de samenleving schept".

Rabobank laat verder weten dat een systeemverandering nodig is om te zorgen dat alle boeren voldoende kunnen verdienen. "We zullen met elkaar tot een beter verdienmodel voor de boer moeten komen. Rabobank wil een financiële vergoeding voor natuur- en waterbeheer voor boeren en een eerlijke prijs krijgen voor producten. Voor een snelle(re) groei van de biologische sector is het van belang dat vraag en aanbod in balans blijven."

Kritiek

Die balans kan volgens de bank worden bereikt door afspraken te maken binnen de keten van boer tot consument. Ook het actief bevorderen van gezond en duurzaam eten en aanscherping van wet- en regelgeving zijn volgens de bank nodig.

Rabobank kreeg de afgelopen tijd de nodige kritiek vanwege zijn rol in de financiering van de landbouw. Verschillende politieke partijen willen dat de financiële instelling meebetaalt aan het oplossen van de stikstofcrisis of leningen van boeren kwijtscheldt. Daar kan echter in de meeste gevallen geen sprake van zijn, gaf de bank eerder al aan. Alleen in specifieke situaties zou kwijtschelding mogelijk zijn.

Meer uit Financieel

Financieel topman Klarna stapt over naar Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.

22 minuten geleden
Stichting wil dat massaclaim Booking.com ook over zustersite gaat

AMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.

50 minuten geleden
AEX sluit met winst na plussen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.

1 uur geleden
Langere celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.

1 uur geleden
Laatste IJslandse walvisjager dreigt met rechter bij jachtverbod

REYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.

1 uur geleden
Militair vliegtuig neergestort op Amerikaanse basis in Duitsland

SPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig na sterke herstelrally AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.

3 uur geleden