Rabobank gaat tot 1 miljard euro aan certificaten terugkopen
UTRECHT (ANP) - Rabobank gaat tot 1 miljard euro aan certificaten van de bank terugkopen. Het is voor het eerst dat de bank zijn certificaathouders, een soort aandeelhouders zonder stemrecht, een dergelijk aanbod doet.
Rabobank heeft in totaal voor 7,8 miljard euro aan certificaten uitstaan. Dat enorme bedrag levert de bank veel kosten op, omdat het streven is om certificaathouders jaarlijks 6,5 procent aan rendement uit te keren.
Tijdens de coronacrisis wilde de Europese Centrale Bank (ECB) een tijd lang niet dat banken contante uitkeringen deden. Rabobank beloonde zijn certificaathouders toen met extra certificaten, waardoor het totaalbedrag nog verder opliep.
60 miljoen euro
Nu vindt de bank het tijd om het aantal uitstaande certificaten flink terug te dringen. Rabobanks buffer is dusdanig ruim dat dit financieel mogelijk is. De stap moet een jaarlijkse kostenbesparing van zo'n 60 miljoen euro opleveren.
Elk certificaat van de bank heeft een waarde van 25 euro. Wie ingaat op het bod van de bank, ontvangt dan 27,125 euro voor zijn stukken. Zo'n premie is in de financiële wereld gebruikelijk bij dit soort biedingen.
Verhandelbaarheid vergroot
Rabobank kwam in 2000 met ledencertifaten om de leden van de bank de mogelijkheid te geven te participeren in het eigen vermogen van de Rabobank. Tot 2012 was er sprake van een geringe handel. Daarna nam de handel echter scherp toe, onder meer door onrust op de financiële markten.
De certificaten in de huidige vorm gaan terug tot 2014. Sindsdien is het mogelijk om Rabobank Certificaten te verhandelen aan de beurs in Amsterdam. Door de certificaten open te stellen voor alle beleggers werd de verhandelbaarheid vergroot en konden bijvoorbeeld ook institutionele beleggers zoals pensioenfondsen ze kopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen helpen om Oekraïne weer op te bouwen. Dat zei minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Sjoerd Sjoerdsma op het bedrijvenforum voor Nederlandse en Oekraïense bedrijven voorafgaand aan de Lviv-conferentie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML, ASMI en Besi hoorden maandag bij de verliezers op het Damrak. De chipbedrijven staan onder druk na een doorbraak die Google vorige week meldde. Analisten hebben tegen persbureau Bloomberg gezegd dat de vraag naar bepaalde soorten opslagruimte en daarmee chips daardoor kan afnemen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen zeggen bereid te zijn "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de stabiliteit van de energiemarkt te waarborgen. De ministers van Financiën en de leiders van de centrale banken van de economische grootmachten spraken elkaar maandag tijdens een onlineconferentie over een gezamenlijke aanpak tegen de verstoorde energiemarkt. De centrale banken zeggen zich in te zetten voor het handhaven van prijsstabiliteit en willen de volatiliteit beperken.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Bij een datalek zijn gevoelige gegevens van klanten van vakantieaanbieder Roan buitgemaakt. Het gaat om onder meer namen, telefoonnummers, e-mailadressen, de bestemmingen en aankomst- en vertrekdata. Het in Breda gevestigde Roan, dat ruim honderd campings aanbiedt in zeven Europese landen, zegt dat "verschillende andere bedrijven in de vakantiesector helaas ook zijn getroffen door dit beveiligingslek".
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.
11 uur geleden