Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank gaat tot 1 miljard euro aan certificaten terugkopen

Rabobank gaat tot 1 miljard euro aan certificaten terugkopen

UTRECHT (ANP) - Rabobank gaat tot 1 miljard euro aan certificaten van de bank terugkopen. Het is voor het eerst dat de bank zijn certificaathouders, een soort aandeelhouders zonder stemrecht, een dergelijk aanbod doet.

Rabobank heeft in totaal voor 7,8 miljard euro aan certificaten uitstaan. Dat enorme bedrag levert de bank veel kosten op, omdat het streven is om certificaathouders jaarlijks 6,5 procent aan rendement uit te keren.

Tijdens de coronacrisis wilde de Europese Centrale Bank (ECB) een tijd lang niet dat banken contante uitkeringen deden. Rabobank beloonde zijn certificaathouders toen met extra certificaten, waardoor het totaalbedrag nog verder opliep.

60 miljoen euro

Nu vindt de bank het tijd om het aantal uitstaande certificaten flink terug te dringen. Rabobanks buffer is dusdanig ruim dat dit financieel mogelijk is. De stap moet een jaarlijkse kostenbesparing van zo'n 60 miljoen euro opleveren.

Elk certificaat van de bank heeft een waarde van 25 euro. Wie ingaat op het bod van de bank, ontvangt dan 27,125 euro voor zijn stukken. Zo'n premie is in de financiële wereld gebruikelijk bij dit soort biedingen.

Verhandelbaarheid vergroot

Rabobank kwam in 2000 met ledencertifaten om de leden van de bank de mogelijkheid te geven te participeren in het eigen vermogen van de Rabobank. Tot 2012 was er sprake van een geringe handel. Daarna nam de handel echter scherp toe, onder meer door onrust op de financiële markten.

De certificaten in de huidige vorm gaan terug tot 2014. Sindsdien is het mogelijk om Rabobank Certificaten te verhandelen aan de beurs in Amsterdam. Door de certificaten open te stellen voor alle beleggers werd de verhandelbaarheid vergroot en konden bijvoorbeeld ook institutionele beleggers zoals pensioenfondsen ze kopen.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

5 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

12 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

14 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

17 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

18 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

19 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden