Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: door spanningen meer cyberaanvallen in meer sectoren

Rabobank: door spanningen meer cyberaanvallen in meer sectoren

UTRECHT (ANP) - Rabobank moet zich door het oplopen van geopolitieke spanningen verweren tegen meer cyberaanvallen dan ooit. Ook zijn steeds meer andere organisaties de dupe. "Misschien dat banken in eerste instantie het meest interessant waren, maar de cyberaanvallen op de onderwijsinstellingen van afgelopen week zijn wel een teken dat dat nu dus breder gaat en iedereen kan overkomen", zegt risicodirecteur Vincent Maagdenberg van Rabobank over onder meer de cyberaanval op de TU Eindhoven.

Voor Rabobank was 2024 een piekjaar op het gebied van cyberaanvallen. Maagdenberg: "Dan zie je dus een soort directe relatie tussen wat er geopolitiek allemaal gebeurt en de mate waarin het financiële systeem wordt aangevallen. Gelukkig zijn we goed geëquipeerd en kunnen we dat afwenden, alleen is wel de grote vraag hoe creatief en inventief de criminelen zijn en of wij daarin meekunnen. Ook omdat ze met AI en deepfakes nog meer mogelijkheden krijgen."

Maagdenberg weet niet waar de cyberaanvallen vandaan kwamen. "Het enige wat we natuurlijk wel zien, is dat de geopolitieke spanningen omhoog gaan. Met Gaza, met China, maar ook met wat Trump nu dadelijk weer los gaat maken. Eigenlijk zit de relevantie niet zozeer in de vraag waar het vandaan komt, maar hoe je daarop bent voorbereid. Daarom willen wij ook alle kennis die wij hebben inzetten om ervoor te zorgen dat ook dit soort partijen de volgende keer niet 'down' gaan."

Meer uit Financieel

Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

1 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

1 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

3 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

23 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden