Rabobank: door spanningen meer cyberaanvallen in meer sectoren
UTRECHT (ANP) - Rabobank moet zich door het oplopen van geopolitieke spanningen verweren tegen meer cyberaanvallen dan ooit. Ook zijn steeds meer andere organisaties de dupe. "Misschien dat banken in eerste instantie het meest interessant waren, maar de cyberaanvallen op de onderwijsinstellingen van afgelopen week zijn wel een teken dat dat nu dus breder gaat en iedereen kan overkomen", zegt risicodirecteur Vincent Maagdenberg van Rabobank over onder meer de cyberaanval op de TU Eindhoven.
Voor Rabobank was 2024 een piekjaar op het gebied van cyberaanvallen. Maagdenberg: "Dan zie je dus een soort directe relatie tussen wat er geopolitiek allemaal gebeurt en de mate waarin het financiële systeem wordt aangevallen. Gelukkig zijn we goed geëquipeerd en kunnen we dat afwenden, alleen is wel de grote vraag hoe creatief en inventief de criminelen zijn en of wij daarin meekunnen. Ook omdat ze met AI en deepfakes nog meer mogelijkheden krijgen."
Maagdenberg weet niet waar de cyberaanvallen vandaan kwamen. "Het enige wat we natuurlijk wel zien, is dat de geopolitieke spanningen omhoog gaan. Met Gaza, met China, maar ook met wat Trump nu dadelijk weer los gaat maken. Eigenlijk zit de relevantie niet zozeer in de vraag waar het vandaan komt, maar hoe je daarop bent voorbereid. Daarom willen wij ook alle kennis die wij hebben inzetten om ervoor te zorgen dat ook dit soort partijen de volgende keer niet 'down' gaan."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
3 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
3 uur geleden