Rabobank: door spanningen meer cyberaanvallen in meer sectoren
UTRECHT (ANP) - Rabobank moet zich door het oplopen van geopolitieke spanningen verweren tegen meer cyberaanvallen dan ooit. Ook zijn steeds meer andere organisaties de dupe. "Misschien dat banken in eerste instantie het meest interessant waren, maar de cyberaanvallen op de onderwijsinstellingen van afgelopen week zijn wel een teken dat dat nu dus breder gaat en iedereen kan overkomen", zegt risicodirecteur Vincent Maagdenberg van Rabobank over onder meer de cyberaanval op de TU Eindhoven.
Voor Rabobank was 2024 een piekjaar op het gebied van cyberaanvallen. Maagdenberg: "Dan zie je dus een soort directe relatie tussen wat er geopolitiek allemaal gebeurt en de mate waarin het financiële systeem wordt aangevallen. Gelukkig zijn we goed geëquipeerd en kunnen we dat afwenden, alleen is wel de grote vraag hoe creatief en inventief de criminelen zijn en of wij daarin meekunnen. Ook omdat ze met AI en deepfakes nog meer mogelijkheden krijgen."
Maagdenberg weet niet waar de cyberaanvallen vandaan kwamen. "Het enige wat we natuurlijk wel zien, is dat de geopolitieke spanningen omhoog gaan. Met Gaza, met China, maar ook met wat Trump nu dadelijk weer los gaat maken. Eigenlijk zit de relevantie niet zozeer in de vraag waar het vandaan komt, maar hoe je daarop bent voorbereid. Daarom willen wij ook alle kennis die wij hebben inzetten om ervoor te zorgen dat ook dit soort partijen de volgende keer niet 'down' gaan."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
3 uur geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
6 uur geleden