Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank als sponsor voor zeker 3,5 jaar terug in wielersport

Rabobank als sponsor voor zeker 3,5 jaar terug in wielersport

UTRECHT (ANP) - Rabobank keert als co-sponsor van Visma-Lease a Bike terug in de wielersport. Vanaf 1 juli zal de naam van de bank voor zeker drieënhalf jaar op de shirts van het mannen- en vrouwenteam van de grootste Nederlandse ploeg staan, bevestigen beide partijen. Rabobank neemt vanaf de Tour de France de plaats over van gokbedrijf BetCity, dat over een aantal maanden niet meer aan sportsponsoring mag doen.

De bank stopte eind 2012 als sponsor van de Nederlandse wielerploeg bij de mannen. Na een rapport van de Amerikaanse dopingautoriteit USADA over dopinggebruik bij het wielrennen besloot de bank met de sponsoring te stoppen. "Wij zijn er niet van overtuigd dat de wielerwereld weer in staat is een schone en eerlijke sport mogelijk te maken", verklaarde Rabobank destijds. De wielerploeg kon met geld van Rabobank in 2013 wel een doorstart maken.

"Met de toevoeging van Visma-Lease a Bike aan onze sportpartnerships keren we terug naar onze oude liefde: de wielersport", zegt Rabobank-topman Stefaan Decraene in een persbericht van de wielerploeg. De bank maakte donderdagochtend ook bekend onder meer de samenwerkingen met sportkoepel NOC*NSF en de hockeysport uit te breiden.

De afgelopen jaren groeide Visma-Lease a Bike uit tot waarschijnlijk de beste wielerploeg ter wereld, met onder meer de twee Tour de France-zeges van de Deen Jonas Vingegaard in 2022 en 2023. Directeur Richard Plugge: "Rabobank heeft een grote wielerhistorie en een diepgeworteld wielerhart. In 2012 hebben zij ons de kans gegeven om het wielrennen opnieuw op te bouwen en terug te geven aan de fans. Dat ze nu opnieuw instappen als partner van ons team, is een prachtig compliment."

Meer uit Sport

Fitte Sinner verliest slechts vier games in eerste ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jannik Sinner heeft zeer overtuigend de tweede ronde van de US Open bereikt. De 24-jarige titelverdediger verloor slechts vier games tegen de Tsjech Vit Kopriva: 6-1 6-1 6-2.

2 uur geleden
Vitesse in hoger beroep tegen intrekken proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse legt zich niet neer bij het intrekken van de proflicentie. De club gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter in Utrecht, die oordeelde dat de KNVB de formatie uit de Gelderse hoofdstad terecht uit het betaald voetbal heeft gezet. Volgens een woordvoerder van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden dient de zaak komende maandag.

4 uur geleden
Volleybalsters als groepswinnaar naar achtste finales van WK

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).

5 uur geleden
Brit Turner blijft Philipsen voor in vierde etappe Vuelta

VOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.

6 uur geleden
Formule 1-team Cadillac rijdt vanaf 2026 met Bottas en Pérez

LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

9 uur geleden
Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

14 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

14 uur geleden