Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabbijn Pinchas Goldschmidt in Aken onderscheiden met Karelsprijs

Rabbijn Pinchas Goldschmidt in Aken onderscheiden met Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - De vooraanstaande rabbijn Pinchas Goldschmidt heeft in Aken de Karelsprijs ontvangen. Dit is een signaal dat het Joodse leven een plek hoort te hebben binnen Europa en antisemitisme niet, zegt de organisatie achter de prijs.

De Karelsprijs is een prestigieuze onderscheiding voor mensen die hebben bijgedragen aan Europese eenheid. Goldschmidt is de voorzitter van de Conference of European Rabbis (CER). Van 1993 tot 2022 was hij de opperrabbijn van Moskou. Hij verliet het land na de Russische invasie in Oekraïne.

Goldschmidt werd door de burgemeester van Aken Sibylle Keupen geprezen voor zijn vermogen tot "dialoog en het overwinnen van grenzen tussen religies en volkeren". De Duitse vicekanselier Robert Habeck loofde zijn werk om Joden en moslims nader tot elkaar te brengen.

De prijs was niet alleen voor Goldschmidt maar voor alle Joodse gemeenschappen in Europa. Vorig jaar ging de onderscheiding naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

Meer uit Buitenland

Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

40 minuten geleden
Israël claimt leeuwendeel Iraanse luchtafweer te hebben verwoest

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.

1 uur geleden
Kristi Noem weg als minister Binnenlandse Veiligheid VS

WASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.

1 uur geleden
Eurocommissaris: EU moet voorbereid zijn op vluchtelingenstroom

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet "op alle fronten" voorbereid zijn op een vluchtelingenstroom vanuit het Midden-Oosten, zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag. Op dit moment is daar nog geen sprake van, "maar we moeten natuurlijk altijd waakzaam blijven."

2 uur geleden
Zelensky zegt dat VS om hulp vroegen tegen drones uit Iran

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat de Verenigde Staten zijn land om hulp hebben gevraagd om weerbaarder te zijn tegen drones in de strijd in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Franse president vraagt Libanon buiten de oorlog te houden

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat alles moet worden gedaan om een nieuwe oorlog in Libanon te voorkomen. Israël voert al dagenlang aanvallen uit op het land waar de grote sjiitische beweging Hezbollah bewapend is en Iran steunt. Honderdduizenden Libanezen zijn hals over kop op de vlucht geslagen uit plaatsen of wijken die Israël aanvalt of zegt te gaan bombarderen.

2 uur geleden
CARE: paniek in Beiroet na evacuatieoproep Israël

BEIROET (ANP) - In de zuidelijke buitenwijken van Beiroet is paniek ontstaan na de evacuatieoproep van Israël, ziet hulporganisatie CARE. Woningen, ziekenhuizen en opvanglocaties worden zo snel mogelijk ontruimd. Dat gaat echter moeizaam, omdat de twee belangrijkste uitvalswegen vol staan. De Israëlische krijgsmacht suggereerde donderdag dat een grote escalatie dreigt in het Israëlische offensief tegen Hezbollah.

2 uur geleden