Rabbijn Pinchas Goldschmidt in Aken onderscheiden met Karelsprijs
AKEN (ANP/DPA) - De vooraanstaande rabbijn Pinchas Goldschmidt heeft in Aken de Karelsprijs ontvangen. Dit is een signaal dat het Joodse leven een plek hoort te hebben binnen Europa en antisemitisme niet, zegt de organisatie achter de prijs.
De Karelsprijs is een prestigieuze onderscheiding voor mensen die hebben bijgedragen aan Europese eenheid. Goldschmidt is de voorzitter van de Conference of European Rabbis (CER). Van 1993 tot 2022 was hij de opperrabbijn van Moskou. Hij verliet het land na de Russische invasie in Oekraïne.
Goldschmidt werd door de burgemeester van Aken Sibylle Keupen geprezen voor zijn vermogen tot "dialoog en het overwinnen van grenzen tussen religies en volkeren". De Duitse vicekanselier Robert Habeck loofde zijn werk om Joden en moslims nader tot elkaar te brengen.
De prijs was niet alleen voor Goldschmidt maar voor alle Joodse gemeenschappen in Europa. Vorig jaar ging de onderscheiding naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in Washington heeft maandag een streep gezet door een besluit van de regering-Trump om Haïtianen in de VS hun beschermde status te ontnemen. Die beslissing zorgt ervoor dat ruim 350.000 Haïtianen in de VS in het land kunnen blijven wonen en werken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, krijgen alle agenten die bij dat ministerie werken in Minneapolis met onmiddellijke ingang bodycams. Zodra er financiering beschikbaar is, zal het bodycam-programma worden uitgebreid naar het hele land, aldus Noem op X. Volgens president Donald Trump zijn de bodycams "over het algemeen goed" voor wetshandhaving, omdat mensen "niet kunnen liegen over wat er gebeurt".
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer (Labour) heeft opdracht gegeven tot een spoedonderzoek naar de banden van ex-minister Peter Mandelson en de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein. Starmer vindt dat Mandelson zijn titel als lord moet worden ontnomen en niet langer zitting mag hebben in het Hogerhuis van het parlement.
9 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.
12 uur geleden