Rabbijn Pinchas Goldschmidt in Aken onderscheiden met Karelsprijs
AKEN (ANP/DPA) - De vooraanstaande rabbijn Pinchas Goldschmidt heeft in Aken de Karelsprijs ontvangen. Dit is een signaal dat het Joodse leven een plek hoort te hebben binnen Europa en antisemitisme niet, zegt de organisatie achter de prijs.
De Karelsprijs is een prestigieuze onderscheiding voor mensen die hebben bijgedragen aan Europese eenheid. Goldschmidt is de voorzitter van de Conference of European Rabbis (CER). Van 1993 tot 2022 was hij de opperrabbijn van Moskou. Hij verliet het land na de Russische invasie in Oekraïne.
Goldschmidt werd door de burgemeester van Aken Sibylle Keupen geprezen voor zijn vermogen tot "dialoog en het overwinnen van grenzen tussen religies en volkeren". De Duitse vicekanselier Robert Habeck loofde zijn werk om Joden en moslims nader tot elkaar te brengen.
De prijs was niet alleen voor Goldschmidt maar voor alle Joodse gemeenschappen in Europa. Vorig jaar ging de onderscheiding naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.
33 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
56 minuten geledenQUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.
1 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het samenwerkingsverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.
3 uur geleden