Raadsman Holleeder wil 'geheim' recherchebezoek boven tafel
SCHIPHOL (ANP) - De verdediging van Willem Holleeder wil dat het OM over de brug komt met de inhoud van een gesprek dat rechercheurs kort na de moord op Kees Houtman in 2005 in Spanje hadden met de uitgeweken hasjhandelaar ‘Rooie Bob’ B. Dat zei raadsman Sander Janssen woensdag na het getuigenverhoor van B. in de beroepszaak van Holleeder.
B. was goed bevriend met Houtman en trok met hem op tot 2000, toen hij naar Spanje vertrok en daar begon als autohandelaar. Niet lang na de moord op Houtman kreeg hij bezoek van twee gewapende mannen, die hem molesteerden, bedreigden en een mobiele telefoon achterlieten. In sms-berichten werd hem daarna te verstaan gegeven dat hij moest betalen.
B. - naar eigen zeggen zowel doodsbenauwd als "pissed-off" - legde via de weduwe van Houtman contact met de politie. Kort daarna kreeg hij twee rechercheurs over de vloer, met wie hij later in Nederland nogmaals sprak. Tegen hen zei hij er zeker van te zijn dat de afpersing afkomstig was uit de hoek van crimineel Stanley Hillis. Later werd dat volgens hem bevestigd toen Hillis in Spanje ineens voor zijn neus stond, "om een soort excuses aan te bieden", aldus B. De in 2011 geliquideerde Hillis vormde volgens justitie een driemanschap en crimineel Dino S. en Holleeder. Volgens Holleeder is dat niet waar.
Afschermingsbelang informanten
Het bezoek dat de rechercheurs aan B. brachten in Spanje speelde ook al een rol in 2018 toen de rechtbank zich over de zaak-Holleeder boog. Het OM gaf toen aan nergens iets over een dergelijke reis te kunnen achterhalen. Bij een getuigenverhoor van Betty Wind, officier van justitie voor het Team Criminele Inlichtingen, de ‘geheime dienst’ van de recherche, vingen de advocaten van Holleeder bot. Zij wilde niets zeggen vanwege "het afschermingsbelang van informanten".
Volgens Janssen heeft het verhoor van B. al dat soort bezwaren weggenomen. "De getuige kon zich weinig van de inhoud van beide gesprekken herinneren, maar heeft ook gezegd geen bezwaar te hebben als wij te weten komen wat met hem is besproken."
Hij ziet de kwestie, mede gezien de rol van Hillis, als een van de bouwstenen die een ander licht kunnen werpen op de moordverdenkingen tegen de tot levenslang veroordeelde Holleeder, onder meer in de zaak-Houtman. Omdat volgens hem inmiddels vaststaat dat het ging om TCI-rechercheurs, gaat hij Wind opnieuw om de inhoud van de gesprekken vragen als zij in april als getuige wordt gehoord. Houdt zij de boot weer af, dan wil hij via het hof vrijgave van de gesprekken afdwingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
21 minuten geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
1 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
2 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
4 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
4 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
14 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
16 uur geleden