Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raadsman: Holleeder niet schuldig aan moord Cor van Hout

Raadsman: Holleeder niet schuldig aan moord Cor van Hout

SCHIPHOL (ANP) - Willem Holleeder is niet de opdrachtgever geweest van de moord op Cor van Hout in januari 2003 en van de mislukte moordaanslag op crimineel John Mieremet eind 2002. Dat betoogde zijn raadsman Sander Janssen woensdag tijdens het hoger beroep van Holleeder in de rechtbank op Schiphol in een eerste verweer tegen deze twee beschuldigingen.

Holleeder (62) kreeg vorig jaar levenslang omdat volgens de rechtbank was bewezen dat hij opdracht had gegeven voor een serie moorden, waaronder die op Van Hout. Daarnaast vond de rechtbank hem schuldig aan de moordaanslag op crimineel John Mieremet. Mieremet raakte zwaargewond, maar overleefde. Eind 2005 werd hij in Thailand alsnog doodgeschoten. Volgens de rechtbank was Holleeder ook van die moord opdrachtgever. Holleeder ontkent alle beschuldigingen.

Janssen probeerde woensdag met een aan de hand van talloze onderzoeksdossiers, getuigenverklaringen en telefoontaps samengestelde tijdlijn het gerechtshof te laten zien dat het Openbaar Ministerie in elk geval voor de moord op Van Hout en de aanslag op Mieremet bij zijn cliënt aan het verkeerde adres is. Een "goed onderbouwde reconstructie", vond hij, die "andere, geloofwaardige scenario's" in beeld brengt "en die het OM in mijn ogen simpelweg niet kan negeren".

De raadsman noemde het "bijzonder" dat het OM veel zaken die Holleeders verdediging van groot belang vindt tot nu toe links heeft laten liggen. Vlak daarvoor had hij er zijn verbazing over geuit "dat nooit eerder lijkt te zijn geprobeerd alle bij politie en justitie aanwezige informatie in samenhang met elkaar te beschouwen". De tijdlijn die hij presenteerde, zei hij, had eigenlijk jaren geleden al door de recherche in elkaar moeten worden gezet.

Janssen vroeg het OM ook opnieuw met klem om een oordeel over de rol van de zussen-Holleeder. Zij speelden met hun belastende verklaringen een cruciale rol bij de veroordeling van hun broer, maar hebben volgens hem onder ede gelogen over de gang van zaken rond de criminele erfenis van Cor van Hout, de partner van Holleeders zus Sonja. Wat de laatste weken over die zaak naar boven is gekomen "schreeuwt om uitleg", aldus Janssen.

Het OM reageert volgende week op het verweer.

Meer uit Binnenland

Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

16 minuten geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

2 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

3 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

3 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

3 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

3 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

4 uur geleden