Raadslid stapt uit Forum "na extreme uitlatingen partijgenoten"
SITTARD-GELEEN (ANP) - Amira Lotfy, fractievoorzitter van Forum voor Democratie in Sittard-Geleen, stapt op. Naar eigen zeggen kan zij zich niet meer vinden in "de steeds extremer wordende" uitlatingen van partijgenoten. Dat meldde de politica dit weekend op X. Zij was zeven jaar actief voor de fractie van Forum in Sittard-Geleen. Zij kan zich niet vinden in de uitspraken van Thierry Baudet tijdens de lancering van de Vlaamse afdeling van Forum.
Zij schrijft haar besluit niet lichtvaardig te hebben genomen. Ze struikelt al langer over de steeds extremer wordende uitlatingen van partijgenoten, en dat heeft ze naar eigen zeggen meermaals aan de partij laten weten. "De partij-uitingen van afgelopen week vormden voor mij de druppel", schrijft ze. "Hierdoor scheiden, na uitvoerig overleg, onze wegen."
Ze deelt een bericht van een andere gebruikster van X, enkele dagen eerder, die stelde: 'Bizar! Thierry Baudet in Vlaanderen: "Het is in het belang van Israël dat er Moslim immigratie in Europa is, het is in het belang van Israël dat er terreuraanslagen in Europa zijn." Oók Baudet: "Israël dient de eigen belangen, daar heb ik respect en waardering voor."'
Forum heeft inmiddels elke verwijzing naar Lotfy verwijderd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
2 dagen geleden