Raadslid stapt uit Forum "na extreme uitlatingen partijgenoten"
SITTARD-GELEEN (ANP) - Amira Lotfy, fractievoorzitter van Forum voor Democratie in Sittard-Geleen, stapt op. Naar eigen zeggen kan zij zich niet meer vinden in "de steeds extremer wordende" uitlatingen van partijgenoten. Dat meldde de politica dit weekend op X. Zij was zeven jaar actief voor de fractie van Forum in Sittard-Geleen. Zij kan zich niet vinden in de uitspraken van Thierry Baudet tijdens de lancering van de Vlaamse afdeling van Forum.
Zij schrijft haar besluit niet lichtvaardig te hebben genomen. Ze struikelt al langer over de steeds extremer wordende uitlatingen van partijgenoten, en dat heeft ze naar eigen zeggen meermaals aan de partij laten weten. "De partij-uitingen van afgelopen week vormden voor mij de druppel", schrijft ze. "Hierdoor scheiden, na uitvoerig overleg, onze wegen."
Ze deelt een bericht van een andere gebruikster van X, enkele dagen eerder, die stelde: 'Bizar! Thierry Baudet in Vlaanderen: "Het is in het belang van Israël dat er Moslim immigratie in Europa is, het is in het belang van Israël dat er terreuraanslagen in Europa zijn." Oók Baudet: "Israël dient de eigen belangen, daar heb ik respect en waardering voor."'
Forum heeft inmiddels elke verwijzing naar Lotfy verwijderd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen stelt zijn plan dat ervoor moet zorgen dat grond- en oppervlaktewater minder worden vervuild door mest met een halfjaar uit. De D66-bewindsman verschuift de deadline van 1 januari naar 1 juli 2027. Dat doet hij omdat hij de mestregels wil laten aansluiten op beleidsvoorstellen op het gebied van stikstof die hij over een paar weken bekend zal maken.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met de maatregel die de handel in goederen uit illegale Israëlische nederzettingen in de bezette Palestijnse gebieden en de Syrische Golanhoogte moet verbieden. Verder onderzoekt het kabinet nog of ook een verbod op diensten en investeringen mogelijk is.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) zegt "heel blij" te zijn met de "inhoudelijke bijdrage" die werkgeversvoorman Coen van Oostrom heeft geleverd aan de discussie rond de AOW en de sociale zekerheid. Maar hij wil nog niet zeggen wat hij vindt van diens pleidooi om de voorgenomen bezuinigingen te heroverwegen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz van Defensie vindt dat uitgaven zonder aanbestedingsprocedure wel goed genoeg zijn onderbouwd. De Algemene Rekenkamer zei woensdag dat dit niet het geval is. Het zou gaan om ongeveer 6 miljard euro die niet goed is onderbouwd volgens de Rekenkamer.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) verwacht niet met alle gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet te spreken. Dat zei hij vrijdag voorafgaand aan de ministerraad. Nieuwsuur meldde donderdag dat de bewindsman gemeenten die niet genoeg asielzoekers opvangen vanaf volgende week op de vingers gaat tikken.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat het goedkopere abonnement om in de zomer in daluren onbeperkt te kunnen reizen op 21 juni ingaat. Dat abonnement moet tot 1 september geldig blijven. Dat is de uitwerking van het voorstel van GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voor een ticket van 49 euro per maand.
19 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Europa moet kalm blijven en zich niet laten leiden door president Donald Trumps uitlatingen over bijvoorbeeld de terugtrekking van Amerikaanse troepen, vindt buitenlandminister Tom Berendsen. De VS zijn onvoorspelbaarder geworden, erkent hij. Extra reden om "ons eigen huiswerk te doen" en Europa's verdediging te versterken, zei Berendsen voor een vergadering met NAVO-collega's.
19 uur geleden