Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Raadsleden over AEB: goede afvalverwerking heeft prioriteit

Raadsleden over AEB: goede afvalverwerking heeft prioriteit

AMSTERDAM (ANP) - Goede afvalverwerking in Amsterdam heeft de prioriteit en dat moet dan ook meewegen in toekomstige plannen. Dat laten fractievoorzitter Ilana Rooderkerk van D66 en een woordvoerder van de PvdA in de Amsterdamse gemeenteraad weten in een reactie op het besluit van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om de overname van de Amsterdamse afvalverwerker AEB door Afvalverwerking Rijnmond (AVR) te verbieden. Volgens ACM zou er een te machtig bedrijf ontstaan wat zou leiden tot hogere prijzen voor bijvoorbeeld het verwerken van huishoudelijk afval.

"Voor de PvdA staat het publieke belang dat het AEB dient voorop", meldt de woordvoerder. "De verwerking van huishoudelijk afval en ander afval van alle Amsterdammers moet onverstoord door kunnen gaan. Hierbij moet ook en vooral rekening worden gehouden met alle werknemers van het AEB, zij hebben nu duidelijkheid nodig."

Rooderkerk van D66 geeft aan dat haar fractie de uitspraak van de ACM goed gaat bestuderen. "Van het risico dat de ACM de overname zou verbieden waren we ons bewust. Het is nu tijd om te kijken hoe we verder gaan, waarbij voor ons de continuïteit van de afvalverwerking en de duurzaamheid ervan vooropstaan."

Klimaatneutraal

De beslissing van de ACM biedt volgens Erik Bobeldijk (SP) de kans om het afvalbedrijf "gewoon een overheidsbedrijf te laten blijven", schrijft het raadslid op Twitter. "Dat is zoals het zou moeten zijn. Afvalverwerking is belangrijk voor de stad. En dat geldt ook voor de warmtevoorziening die zij leveren."

"Ik was enorm opgelucht toen het nieuws kwam", zegt Anke Bakker van de Partij voor de Dieren (PvdD). Volgens haar past de verkoop niet in de plannen van het Amsterdamse stadsbestuur om in 2050 klimaatneutraal te zijn. Daarom moet de gemeente de AEB volgens Bakker "niet aan de commerciële markt overlaten, want zij zullen maximaal verbranden".

Juliet Broersen van Volt zegt dat het behoud van de fabriek kansen biedt "om onze klimaatdoelstellingen te halen en de CO2-uitstoot te verminderen". De fractie wil van het college weten welke stappen het nu wil nemen.

Meer uit Financieel

Google investeert 13 miljard euro in AI-infrastructuur Finland

HELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google gaat 13 miljard euro investeren in de bouw van nieuwe AI-datacenters en digitale infrastructuur in Finland. Volgens het Amerikaanse techbedrijf is dat de grootste Europese investering ooit door Google.

48 minuten geleden
Britse luchtverkeersleiding: storing komt niet door cyberaanval

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het hoofd van de Britse luchtverkeersleiding NATS heeft een cyberaanval uitgesloten als oorzaak van de storing die voor veel geannuleerde vluchten heeft gezorgd. De storing heeft meer dan 1000 vluchten op Britse luchthavens ontregeld. Dinsdag werden er tientallen vluchten geschrapt op Schiphol vanwege het technische probleem.

50 minuten geleden
AEX-index begint licht lager, olieprijs richting 100 dollar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een klein verlies begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt vanwege de stijgende olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De prijs van een vat Brentolie, oftewel olie uit het Midden-Oosten en Europa, nadert de 100 dollar per vat. Ook gas werd opnieuw duurder. De hogere energieprijzen dreigen de inflatie verder aan te jagen en vergroten de kans op renteverhogingen door de centrale banken.

2 uur geleden
Moederbedrijf kledingketen Zara verkoopt meer in eerste jaarhelft

ARTEIXO (ANP) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketens als Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in zijn eerste jaarhelft meer omzet geboekt door goede verkopen van de lente- en zomercollecties en stelt ook dat zijn collecties voor de herfst en winter goed worden ontvangen door klanten.

2 uur geleden
Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan dit jaar en volgend jaar verder omhoog, ondanks een afkoeling van de huizenmarkt door meer aanbod. Dat verwachten economen van Rabobank, de grootste hypotheekverstrekker van het land. In het vorige kwartaalbericht gingen ze voor de rest van dit jaar nog uit van stagnerende huizenprijzen.

2 uur geleden
Olieprijzen nog verder omhoog, Brent nu bijna 100 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend verder omhoog waarbij Brent nu bijna op 100 dollar per vat staat. Iran heeft gezegd een Amerikaanse basis in Jordanië en schepen en olietankers rond de Straat van Hormuz te hebben aangevallen. De Verenigde Staten melden aanvallen op Iraanse doelen, onder meer op het eiland Kharg in de Perzische Golf. Daarbij zouden ook tankers vernietigd zijn.

3 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juli met 1,2 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. Ook aan diensten werd meer uitgegeven. De bestedingen lieten daarmee voor de vijfde maand op rij een stijging zien. In juni groeide de consumptie met 1,7 procent.

4 uur geleden